• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla dzieci od 6 miesięcy

Akuku, Dmuchana mata wodna 6m+
Akuku, Dmuchana mata wodna 6m+
Produkt niedostępny

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych są kluczowym elementem wspomagającym rozwój poznawczy, sensoryczny i motoryczny dzieci w pierwszych latach życia. Dostarczają rozrywki, ale także angażują zmysły dziecka, rozwijają umiejętności poznawcze i kształtują podstawowe zdolności.

Zabawki edukacyjne to m.in. zabawki interaktywne z dźwiękiem i światłem wyposażone w różne przyciski świetlne i dźwiękowe, pomagają w rozwijaniu umiejętności rozpoznawania dźwięków, kształtów i kolorów. Angażują uwagę dziecka i uczą je reakcji przyczynowo-skutkowej. Sortery i układanki pomagają w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, koordynacji ruchowej oraz rozpoznawania kształtów i kolorów. Dzieci mogą się bawić układając elementy w odpowiednie miejsca, co jednocześnie wspomaga rozwój zdolności manualnych. Klocki do układania o różnych kształtach i kolorach nie tylko dostarczają radości z budowania, ale także uczą dzieci podstawowych zasad geometrii, równowagi i konstrukcji. To doskonała zabawa rozwijająca kreatywność i zdolności przestrzenne. Początkowo niemowlakom trzeba pomóc układać klocki, a ich ulubioną rozrywką jest burzenie. Zabawki edukacyjne materiałowe z różnymi fakturami, kieszonkami, guzikami czy zamkami błyskawicznymi rozwijają zmysł dotyku i umiejętność manipulacji. Kształtują także zdolności manualne i rozwijają wyobraźnię dzieci. Zabawki muzyczne dostosowane do potrzeb najmłodszych, takie jak grzechotki, tamburynki czy proste pianina, pomagają w rozwijaniu słuchu muzycznego i zdolności rytmicznych.

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych powinny być bezpieczne, wykonane z materiałów nietoksycznych i dostosowane do wieku dziecka. Dzięki nim maluchy nie tylko zdobywają nowe umiejętności, ale także rozwijają pozytywne podejście do nauki i eksploracji otaczającego świata.

Jakie zabawki do raczkowania wybrać?

Zabawki do raczkowania powinny być atrakcyjne, bezpieczne i jednocześnie wspierać rozwój motoryki małej oraz koordynację ruchową. Powinny także zachęcać dziecko do ruchu. Zabawki do raczkowania powinny zachęcać dziecko do podążania za nimi, np. interaktywne samochodziki czy kolorowe zwierzątka na kółkach. Głównym celem takich zabawek jest chęć jej zdobycia, chwycenia, przyjrzenia się jej. Dlatego jej poruszanie pozwala dziecku na próbę złapania takiej ruchomej zabawki. 

Zabawki do ciągnięcia, kolorowe zwierzątka lub pojazdy na kółkach, które dziecko może ciągnąć za sobą, uczą koordynacji ruchowej. Puzzle piankowe o dużych elementach, które można układać na podłodze, rozwijając jednocześnie zdolności manualne. Takie puzzle są bezpiecznym miejscem dla dziecka, są wodoodporne więc spokojnie wytrzymają nawet okres ząbkowania dziecka. Różne zabawki w kształcie wałka, takie jak rolery, grzechoczące piłeczki, uciekają spod rąk dziecka, zachęcając go do raczkowania

Ważne jest, aby zabawki były dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka, a także były wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Zabawki te mają nie tylko dostarczać rozrywki, ale również wspierać rozwój fizyczny i poznawczy malucha.

Zabawki dla 6 miesięcznego dziecka 6m+

Zabawki dla półrocznych niemowląt powinny wspierać zdolności motoryczne, sensoryczne i poznawcze dziecka. Powinny być bezpieczne, stymulujące zmysły i łatwe do chwytania. W naszym sklepie znajdziesz takie zabawki dla półrocznego dziecka jak:

  • Gryzaki doskonałe dla niemowląt, które zaczynają ząbkować. Przynoszą ulgę, łagodzą dyskomfort. W naszej ofercie znajdziesz gryzaki z różnymi wypustkami, szczoteczką, które pomagają zachować higienę jamy ustnej. A także gryzaki wodne, które można umieścić w lodówce, co jest bardzo pomocne gdy dziecku dokuczają swędzące dziąsełka.  
  • Miękkie pluszaki z różnymi fakturami pomagają rozwijać zmysł dotyku niemowlęcia. Wybierz miękkie, bezpieczne pluszaki z różnymi teksturami. W naszej ofercie znajdziesz wspaniałe maskotki Squishmallows, które są wykonane z bardzo dobrej jakości materiału, który nie zbiera kurzu.
  • Grzechotki, które dostarczają bodźców słuchowych. Niemowlęta uwielbiają eksplorować dźwięki, jakie są w stanie wywołać. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnego rodzaju grzechotek.
  • Książeczki sensoryczne z różnymi fakturami, kolorami i elementami do dotykania pomagają w rozwijaniu zmysłu wzroku oraz dotyku.
  • Interaktywne przytulanki z dźwiękiem, czyli takie, które wydają dźwięki po naciśnięciu, mogą dostarczyć niemowlęciu dodatkowych bodźców sensorycznych. Takie zabawki najczęściej występują już w języku polskim i angielskim, dzięki czemu dodatkowo uczą dziecko podstawowych angielskich słówek. 
  • Zawieszki, które można przyczepić do wózka, fotelika czy łóżeczka, dostarczają rozrywki i stymulują rozwój wzroku dziecka.
  • Piłeczki sensoryczne o odpowiedniej wielkości są doskonałe do rozwijania umiejętności chwytania i rzucania.
  • Zabawki z przyssawką, które można przymocować do stołu czy krzesełka do karmienia, co pozwala zająć dziecko i zainteresować nową zabawą. 

Pamiętaj, aby zawsze wybierać zabawki dostosowane do wieku dziecka, bezpieczne, pozbawione małych części, które mogłyby stanowić zagrożenie. Warto również monitorować reakcje niemowlęcia na nowe zabawki i dostosowywać ofertę do jego indywidualnych preferencji.