• Kategorie
  • Szukaj
  • Szumisie

Co to jest i jak działają misie szumisie?

Szumiące misie – fenomen ostatnich lat. Zaczęło się tak naprawdę od uspokajania dzieci za pomocą suszarki. Szum suszarki wpływał kojąco na maluszka i niejednokrotnie powodował, że dziecko przestawało płakać oraz pomagał w usypianiu. Jednak włączanie urządzenia, który w zasadzie służy do suszenia włosów nie zawsze było komfortowe. Tak zrodziła się myśl i powstała niewinnie wyglądająca pluszowa maskotka, która w swoim wnętrzu skrywała ów szum suszarki. Wystarczyło tylko nacisnąć guziczek, by zabawka zaczęła szumieć. Nie każdy wie, że pierwszy miś szumiś został zaprojektowany i wymyślony przez dwie siostry – Polki. Rok później do sprzedaży trafił kolejny Szumiś również wymyślony przez Polkę. Możemy więc mieć powód do dumy.  W uroczych maskotkach, których wygląd przez lata jest skutecznie zmieniany, został ukryty tak zwany mechanizm szumiący. Pierwotnie w mechanizmie ukryty był tylko szum suszarki. Dzisiaj producenci prześcigają się w pomysłach jakie szumy mają posiadać ich misie szumisie.

Najpopularniejszy szum szumisia to:

  • szum biały  - dźwięki o wysokiej częstotliwości, przypominający dźwięk suszarki,
  • szum różowy – o niższych częstotliwościach,
  • szum fal morskich,
  • szum deszczu,
  • szum wód płodowych z odgłosem bijącego serca.

Technologia cały czas idzie do przodu, dlatego Szumisie coraz częściej występują również w wersji aplikacją. Z poziomu telefonu komórkowego możemy włączyć szumisia, wybrać ulubiony rodzaj szumu, ustawić czas szumienia, a nawet tworzyć album ze zdjęciami naszego dziecka.

Na pewno istotnym dodatkiem misia szumisia jest czujnik snu. Mechanizm, który po uruchomieniu powoduje, że miś szumiś przechodzi w stan czuwania i włącza się w momencie gdy dziecko zaczyna płakać. Czujnik snu ma na celu od razu uspokajać dziecko, jak tylko zacznie być niespokojne.  

Umownie przyjęta nazwa misie szumisie to nie tylko misie, często możemy spotkać szumiące króliczki, leniwce i inne zwierzątka. Większość działa na podobnych zasadach. Cel mają wspólny – ładnie wyglądać, ale przede wszystkim pomagać rodzicom w uspokajaniu dziecka.

Pierwotnie szumisie były dużymi przytulankami, obecnie mechanizmy szumiące są ukryte nawet w malutkich zawieszkach, które możemy zabrać ze sobą na spacer, przypinając do wózka dziecka.

Czy warto kupić misia szumisia dla dziecka – Opinie

Często rodzice zastanawiają się czy warto kupić Szumisia dla swojego dziecka? Szukając odpowiedzi na pytanie: Miś szumiś opinie – czy są pozytywne czy negatywne, niewątpliwie przeważa liczba tych pochlebnych. Wiele mam przyznaje, że szumy faktycznie pomagają ich dzieciom w zasypianiu. Za zaletę należy dodać również, że jest to produkt polski, bardzo dobrej jakości, staranie wykonany. Pluszowe zabawki po wyjęciu mechanizmu szumiącego można prać w pralce, co również jest niezwykle istotne.

Nie możemy jednak wymagać cudów od tych uroczych przytulanek. Nie każde dziecko będzie reagowało tak samo na szum szumisia. Jedne będą faktycznie się uspokajać, na innych nie zrobi on większego znaczenia. To tak jak z każdą rzeczą. Ile dzieci, ludzi – tyle opinii. Szumisie są gadżetem pomagającym w wyciszeniu dziecka. Ich design przykuwa uwagę i często jest ulubioną przytulanką starszego dziecka.  Musimy mieć na uwadze, że jest to ten sam szum suszarki, z którego wcześniej korzystano, ale zamknięty w uroczych opakowaniach jakimi są Szumisie. A kto z Nas nie lubi ładnych rzeczy? Najlepiej samemu przekonać się i wyrobić swoją opinię na temat tej szumiącej maskotki.

Z szumem szumisia Twoje dziecko będzie spać spokojnie

Wspomniany już na początku czujnik snu znajdujący się w mechanizmie misia szumisia pozwala wyciszyć dziecko w momencie gdy zaczyna się przebudzać. Ów czujnik ma za zadanie wychwycić dźwięki dobiegające z otoczenia i w momencie gdy stają się głośniejsze zacząć po prostu szumieć. Można rzec, że zadaniem szumisia jest uspokoić maluszka.

Dźwięki szumów szumisia przypominają te, które maluszek słyszał będą jeszcze w brzuchu mamy. Jedne dzieci reagują lepiej na białe szumy, te jednostajne, rytmiczne, które niejako kamuflują nieprzyjemne dźwięki dobiegające z otoczenia. Inne znowu wolą różowe szumy, przyjemniejsze dla ucha dziecka, delikatniejsze, które często są określane jako te, które podtrzymują sen dziecka. Pomagając mu spać spokojniej.

Szumiące misie to nie tylko zabawka dla noworodka czy niemowlaka, szum misia wpływa pozytywnie także na starsze dzieci. Bardzo często dzieciaczki boją się ciszy. Uruchamiając mechanizm misia szumisia, dziecko może zasnąć bez obaw i bez głuchej ciszy.

Dla najstarszych dzieci marka Szumisie stworzyła szumiące przytulanki z kołysankami. Zamiast klasycznych szumów, misie wydają dźwięki pięknych kołysanek. Ułatwiając tym samym zasypianie. W BBaby szumisie z kołysankami są również dla Was dostępne.

Na Szumisie promocja na BBaby.pl obowiązuje do końca miesiąca. Nie czekaj. To idealny produkt dla Twojego dziecka, a także genialny pomysł na prezent czy baby shower.