• Kategorie
  • Szukaj
  • Podkład na materac

Podkład na materac to istotny element wyposażenia łóżka, który może wpływać nie tylko na komfort snu, ale również na trwałość oraz higienę materaca. 

Podkład na materac dla dziecka

Często zdarza się, że ochraniacz na materac nie przepuszcza powietrza. To nie jest pożądana sytuacja, ponieważ dziecko wtedy mocniej się poci, co może powodować jego częstsze wybudzenia podczas snu. W naszym sklepie oferujemy pokrowce na materac wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających ochronę przed wilgocią z dala od skóry dziecka. Ochraniacz Rucken Hydro Max z kroploszczelnym woskiem chroni przed przemoczeniem oraz oddycha wraz z materacem i ciałem dziecka. Wierzchnia część pokryta jest naturalną dzianiną Tencel, która pochłania i oddaje do otoczenia aż o 50% więcej pary wodnej niż bawełna. Kolejną jest poliestrowy puch, który od spodu pokryty jest wodoodpornym woskiem. Opóźniając tym samym przenikanie wilgoci do wnętrza materaca. 

Pokrowiec na materac zakłada się na sam materac, a pod prześcieradło. Dzięki wszytym gumką można go łatwo założyć na materac i trzyma się na nim stabilnie. 

Dedykowany podkład na materac czy podkład jednorazowy wystarczy?

Zakładanie podkładu na materac czy stosowanie podkładu jednorazowego dla dziecka to tak naprawdę kwestia wyboru. Jednorazowe pokłady są tańsze niż dedykowany ochraniacz na materac, jednak w perspektywie dłuższego czasu warto zainwestować w specjalnie stworzony do tego podkład. 

Podkład na materac jest zazwyczaj wykonany z materiałów trwałych i można go prać i stosować wielokrotnie. Zapewnia ochronę materaca przed zabrudzeniami, plamami, wilgocią i przeciekami. Jest szczególnie przydatny w przypadku, gdy dziecko ma skłonność do przebudzenia w nocy z mokrymi pieluchami. Korzystanie z podkładu na materac może być bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ można go używać wielokrotnie, co zmniejsza ilość odpadów.

Podkład jednorazowy dla dziecka jest łatwy w użyciu i nie wymaga prania. Po użyciu można go po prostu wyrzucić. Może być bardziej higieniczny, ponieważ po każdym użyciu korzysta się z nowego podkładu, eliminując ryzyko gromadzenia się bakterii i alergenów. Podkłady jednorazowe są praktyczne podczas podróży, gdy nie ma możliwości prania podkładu na materac.

Czym różni się pokrowiec na materac Hydro MAX od Hydro 3D

Wybór między ochraniaczami na materace dla dzieci, Hydro MAX a Hydro 3D, zależy głównie od preferencji rodziców oraz aktualnych potrzeb ich dziecka. 

  • Wodoszczelność: Jeśli głównym priorytetem jest całkowita ochrona przed przeciekami i przemoczeniem materaca, najlepszym wyborem może być Hydro 3D. Zapewnia on 100% nieprzepuszczalność cieczy, co jest istotne, zwłaszcza podczas nocy bez pieluszki.
  • Oddychalność: Jeśli istotne jest dla Ciebie zapewnienie doskonałej wentylacji dla dziecka, Hydro MAX może być lepszym rozwiązaniem. Choć Hydro 3D również zapewnia wentylację, to Hydro MAX jest bardziej skoncentrowany na zachowaniu przepływu powietrza zarówno dla dziecka, jak i materaca.
  • Faza rozwoju dziecka: Jeśli dziecko używa pieluszki podczas snu, Hydro MAX może być wystarczający do zapewnienia ochrony materaca i wygody podczas snu. Natomiast jeśli dziecko uczestniczy w nauce spania bez pieluszki, Hydro 3D może być lepszym wyborem ze względu na swoją nieprzepuszczalność.
  • Skóra dziecka: Jeśli dziecko ma skłonności do przegrzewania się, warto rozważyć Hydro 3D, który zapewnia skuteczną ochronę przed przemoczeniem, jednocześnie zapewniając dobrą wentylację od strony skóry dziecka.
  • Preferencje rodziców: W końcu, preferencje i priorytety rodziców są kluczowym czynnikiem. Jeśli wskazane jest łączenie ochrony z oddychalnością, a dziecko korzysta z pieluszki, Hydro MAX może być odpowiednim wyborem. Natomiast jeśli najważniejsza jest bezkompromisowa ochrona przed przemoczeniem, to Hydro 3D będzie lepszą opcją.

Zarówno Hydro MAX, jak i Hydro 3D mają swoje unikalne cechy i zalety. Wybór między nimi zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i aktualnej sytuacji rozwojowej dziecka.