• Kategorie
  • Szukaj
  • Materace dla dziecka

Jak wybrać odpowiedni materac dla dziecka?

Czym charakteryzuje się dobry materac dziecięcy, dzięki któremu Twoje dziecko będzie wypoczęte? Przy wyborze materaca warto kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami. Istotnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj wypełnienia materaca. Najistotniejsze jest, by wkład nie gromadził bakterii oraz by zabezpieczał przed rozwojem grzybów i pleśni w środku. Jest to ważne, ponieważ zanieczyszczony materac może wpływać na rozwój chorób układu oddechowego Twojego dziecka. W naszym sklepie oferujemy materace piankowe, materace lateksowo-piankowe, kokosowo-piankowe, materace wysokoelastyczne, wkłady do łóżeczka, materace do wózka, a także materace turystyczne.

Przy wyborze materaca dziecięcego ważny jest także materiał z jakiego wykonany jest pokrowiec. Szczególnie istotne jest, by był on wykonany z naturalnych surowców. Dla alergików idealnie sprawdzą się materiały, które mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj bawełna. Wybierz taki pokrowiec, który można łatwo ściągnąć i wyprać w pralce, co umożliwi zachowanie higieny.

Materace dopasowane do potrzeb i miejsca

Niezwykle ważny jest rozmiar materaca. Dla niemowlaków dobrym wyborem będzie ten o wymiarach 60x120 oraz 70x140. Natomiast dla starszych dzieci możesz zdecydować się na ten w rozmiarze 80x160. Jednak należy liczyć się z tym, że w nieodległym czasie potrzebny będzie zakup nowego, dłuższego materaca. Dlatego rodzice najczęściej wybierają 80x180 lub 90x190, które będą wystarczające także dla nastolatków.

Wybierając wielkość materaca ważne jest, jaką powierzchnią dysponujesz. Jeśli pokój dziecka jest mały i zależy Ci na każdym wolnym centymetrze powierzchni, warto zaopatrzyć się w mniejszy – ten o wymiarach 80x160 powinien być wystarczający. Natomiast na rynku dostępne są także materace składane, które w ostatnim czasie cieszą się popularnością. Głównie ze względu na ich praktyczność, są częstym wyborem. Możesz zastosować je na wersalce czy sofie. Po przespanej nocy składasz zarówno kanapę, jak i materac, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu. Taki składany materac łatwo przechowuje się w szafie czy komorze wersalki, zachowując przy tym porządek. Jest to także doskonała alternatywa łóżka turystycznego, które możesz wszędzie ze sobą zabrać. 

Jeśli chodzi o grubość wkładu, to wkład dla dziecka nie musi być aż tak gruby jak dla osoby dorosłej. Materac o wysokości 10 cm powinien być wystarczający dla malucha. Jednak dla nastolatka lepszym wyborem będzie nieco grubszy. Wszystko zależy tak naprawdę od wagi Twojego dziecka. Im lepiej dopasowany materac, tym lepsze podparcie dla ciała, a co za tym idzie – radość ze zdrowego kręgosłupa.

Sklep z materacami dziecięcymi Bielsko-Biała - BBaby

Zdrowie i dobre samopoczucie zależne jest od jakości snu, dlatego warto zadbać o warunki, w jakich odpoczywa nasze dziecko. Dobry i długi sen pozytywnie wpłynie na jego rozwój i siły, które będzie miało na uczenie się i pokonywanie nowych wyzwań w ciągu dnia. W naszym sklepie dziecięcym w Bielsku mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży produktów dziecięcych i oferujemy tylko taki asortyment, który pochodzi od znanych, międzynarodowych producentów i jest najwyższej jakości. Jeżeli nie wiesz, jaki materac wybrać dla Twojego dziecka - skontaktuj się z nami, a pomożemy przy wyborze tej oraz innych rzeczy, które wpłyną na zdrowie, higienę i komfort Twojego malucha, a także umilą mu czas zarówno w dzień, jak i w nocy.  Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Bielsku-Białej, gdzie mogą Państwo zobaczyć, dotknąć materac dziecięcy, porównać i dokonać wyboru.