• Kategorie
  • Szukaj
  • Mebelki dziecięce

Klupś Dalia, komoda biało-popielata
Klupś Dalia, komoda biało-popielata
Produkt niedostępny
Klupś Dalia, regał biel-popiel
Klupś Dalia, regał biel-popiel
Produkt niedostępny

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoiku dla naszego maluszka niewątpliwie jest czynnością przynoszącą wiele radości rodzicom. Kolor ścian, dekoracje, mebelki – to wszystkie decyzje, które będziemy musieli podjąć przed narodzinami maleństwa. Bardzo często z racji małego metrażu, nie możemy sobie pozwolić na urządzenie osobnego pomieszczenia dla dziecka. Ważne natomiast jest, żeby w jakikolwiek sposób wyznaczyć choć niewielką przestrzeń dla naszego dzieciaczka.

Kiedy dziecko przychodzi na świat zmienia się w naszym życiu bardzo wiele. Często w naszej sypialni pojawiają się kolejne meble. Łóżeczko dziecięce, komoda na ubranka, przewijak, miejsce na wanienkę czy pieluszki. Pierwsze tygodnie, miesiące, a często nawet lata dziecko spędza blisko rodziców. Ułatwia to nocne wstawanie do malca kiedy trzeba nakarmić dziecko czy zmienić pieluszkę.

W przypadku urządzania kącika dla dziecka musimy zatem wybrać odpowiednie mebelki dla dziecka. Łóżeczko, w którym dziecko będzie spało, wygodny materac, odpowiedni dla dziecka, komodę, w której będziemy przechowywać ubranka dla niemowlaka, pieluszki oraz kosmetyki do pielęgnacji dziecka. Ważny jest także przewijak, żeby wygodnie ubrać dziecko po kąpieli czy przebrać brudną pieluszkę.

 

Łóżeczko drewniane, dostawne czy turystyczne?

Łóżeczko drewniane jest najczęściej wybieranym przez rodziców łóżeczkiem dla dziecka. Ważnym aspektem przy jego wyborze jest informacja na temat użytych materiałów, tak by były w pełni bezpieczne dla dziecka. Warto również, żeby szczebelki były wyjmowane. Wtedy takie łóżeczko możemy dostawić do łóżka rodziców, a gdy niemowlę zaczyna kwilić w nocy, możemy włożyć rękę przez wyjęte szczebelki, żeby go uspokoić, tak by poczuło nasz dotyk.

Ważne również żeby łóżeczko miało regulowane wysokości ustawienia materacyka. Na samym początku materac ustawiamy na najwyższej pozycji, ułatwia to wyciąganie maluszka z łóżka. Gdy dziecko zaczyna już stawać materac powinniśmy obniżyć na najniższą pozycję, tak by dziecko nie wypadło.

Jeśli chodzi o łóżeczko dostawne, ono również występuje w postaci łóżeczek drewnianych oraz materiałowych. Różnią się przede wszystkim wielkością. Klasyczne łóżeczka drewniane najczęściej występują w rozmiarze ±120x60cm, natomiast dostawne są dużo mniejsze. Ich wymiar to często około 90x45cm. Oznacza to, że posłużą naszemu dziecku o wiele krócej. Po prostu maluszek szybciej z nich wyrośnie. Zaletą łóżeczek dostawnych jest zapewne to, że nie zajmują dużo miejsca, więc zmieszczą się nawet w niewielkiej sypialni. Poza tym poprzez funkcję opuszczania boku są idealnym rozwiązaniem dla mam, które chcą mieć dziecko blisko siebie.

W przypadku łóżeczka turystycznego jest to najczęściej wybierane rozwiązanie kiedy chcemy mieć dodatkowe miejsce do spania dla naszego dziecka – czy to w domu czy nawet na tarasie czy na ogrodzie. Łóżeczko turystyczne sprawdzi się jako alternatywa łóżeczka klasycznego u dziadków, gdy nocujemy u rodziny czy znajomych czy na wyjeździe. Możemy go w całości złożyć, schować w poręczną torbę i bez problemu przetransportować w inne miejsce.