• Kategorie
  • Szukaj
  • Biustonosze do karmienia

Biustonosz do karmienia to bardzo ważna pozycja na liście najważniejszych rzeczy komponując wyprawkę dla dziecka. Stanik do karmienia powinien być nie tylko praktyczny i wygodne, ale też ładny. Przyszła mama musi czuć się atrakcyjna i piękna nawet w bieliźnie do karmienia.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Bieliznę do karmienia najlepiej kupić w ostatnim miesiącu ciąży, ponieważ piersi są wtedy nieco powiększone, więc biustonosz do karmienia powinien być już dobrze dopasowany. Bielizna do karmienia powinna znaleźć się również w torbie do szpitala, którą warto przygotować wcześniej.

Na początku laktacji piersi są bardzo powiększone, dlatego miseczka stanika do karmienia powinna być o rozmiar większa, a obwód trochę ciaśniejszy od tego, który nosisz przed porodem. Większa miseczka przyda się również wtedy, gdyby trzeba będzie zrobić okład na bolącą piersi czy skorzystać z wkładki laktacyjnej wsuwając ją w biustonosz do karmienia.

Jak dobrać stanik do karmienia – rozmiar i fason

Biustonosz do karmienia musi bardzo dobrze podtrzymywać piersi. Jeśli piersi są źle podtrzymane tracą kształt, wiotczeją tracąc przy tym jędrność a skóra na piersiach i dekolcie rozciąga się.

Ważną sprawą wybierając nieodpowiedni stanik do karmienia jest to, że podczas karmienia mogą pojawić się zatory mleczne.

Zatem w jaki sposób wybrać najlepszy biustonosz do karmienia?

Należy przed zakupem stanika do karmienia zmierzyć dobrze zmierzyć rozmiar biustu i obwód pod biustem. Najlepszym sposobem jest stanięcie przed lustrem bez biustonosza i zmierzenie rozmiaru obwodu pod biustem. Dobrym sposobem jest owinięcie się miękką taśmą do pomiaru wokół pleców pod biustem. Miarka powinna być na takiej samej wysokości z przodu i z tyłu, powinna mocno przylegać do skóry, ale nie może ściskać ciała.  Rozmiar biustu najlepiej sprawdzić owijając miękką taśmę pomiarową wokół pleców i zmierzyć obwód w najpełniejszej części piersi. Komfort i wygoda, jeśli chodzi o stanik do karmienia jest naprawdę bardzo ważny.

Idealna linia biustu i dopasowanie długości ramiączek to dobrze dobrany biustonosz do karmienia. Jeśli po ich podciągnięciu biust opada, znaczy to, że miseczka i biustonosz do karmienia został źle dobrany.

Biustonosze usztywniane czy bez fiszbin?

Staniki do karmienia są bardzo różne, biustonosz do karmienia z fiszbinom, biustonosz do karmienia bez fiszbiny, biustonosz usztywniany. Przy wysoko osadzonym brzuszku przyszłej mamy może się okazać, że biustonosz z fiszbinom okaże się nie wygodny.

Biustonosze do karmienia z fiszbinami, podwyższają jakością podtrzymania. Biustonosze do karmienia z fiszbinami wykonane są z elastycznych stopów metalu. Biustonosze do karmienia piersią muszą być wykonane z dobrej jakości przewiewnego, cienkiego materiału. Bawełna, chociaż jest bardzo przewiewna nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, ponieważ powoli schnie i widać na niej plamy mleka. W tym wyjątkowym czasie najlepsze są biustonosze do karmienia z naturalnych i oddychających materiałów, które zapewnią higienę i dobre samopoczucie kobiety.

Dużym błędem jest kupowanie stanika do karmienia, który jest większy tylko w obwodzie, karmiąca kobieta potrzebuje stanik do karmienia, który ma większą miseczką. Jeśli łączenie miseczek pomiędzy piersiami nie przylega do skóry, miseczki za małe. Często staniki do karmienia mają zapinaną klapkę, dzięki której można łatwiej dostać się do piersi.

Obwód pod biustem utrzymuje biustonosz do karmienia przede wszystkim, a nie ramiączka jak mogłoby się wydawać. Ważne jest więc, żeby ramiączka w bieliźnie do karmienia były szerokie. Bielizna do karmienia w pierwszych tygodniach, powinna nie mieć fiszbin, które często przeszkadzają w spaniu i przy nawale pokarmu mogą być zwyczajnie nie wygodne. Usztywniany biustonosz do karmienia na pewno będzie lepszym rozwiązaniem na samym początku laktacji. Po porodzie skóra jest bardzo wrażliwa, a ciało obolałe, więc nawet najlepszej jakości bielizna do karmienia piersią może spowodować uczucie dyskomfortu. Najlepszą propozycją na pierwsze tygodnie karmienia piersią jest więc, biustonosz do karmienia bez fiszbin lub po prostu zwykły sportowy biustonosz do karmienia. Sportowy stanik do karmienia jest bardzo elastyczny i idealnie dopasowuje się do skóry.

Dla kobiet, które mają bardzo duży rozmiar piersi i będą zmuszone kupić biustonosz do karmienia z fiszbinami muszą zwrócić uwagę na to, aby fiszbiny nie wbijały się w piersi z przodu ani z boku. Obwód pod biustem utrzymuje biustonosz do karmienia przede wszystkim, a nie ramiączka jak mogłoby się wydawać. Ważne jest więc, żeby ramiączka w bieliźnie do karmienia były szerokie. Bielizna do karmienia w pierwszych tygodniach, powinna nie mieć fiszbin, które często przeszkadzają w spaniu i przy nawale pokarmu mogą być zwyczajnie nie wygodne.

Stanik do karmienia z fiszbinami lub stanik bez fiszbin musi mieć na pewno mało elementów ostrych, jak najmniej szwów, aby nie podrażniły skóry, która jest bardzo wrażliwa w czasie laktacji. Biustonosz do karmienia powinien mieć również jak największą liczbę regulacji zapięcia, ponieważ łatwiej będzie dopasować go do obwodu, który się często zmienia np. podczas nawału mlecznego. Dobrze jest również, aby taki biustonosz do karmienia piersią można było odpiąć jedną ręką. Zbyt luźny biustonosz do karmienia również nie spełni swojej funkcji, ponieważ nie będzie utrzymywał piersi na swoim miejscu, co w efekcie może doprowadzić do zmiany kształtu piersi.

W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży asortyment bielizny do karmienia, bo wiadomo, że ciąża, poród, laktacja to wyjątkowy czas w życiu kobiety i tak naprawdę tylko ona wie co dla niej najlepsze więc na pewno sama będzie najlepiej wiedziała jaki biustonosz do karmienia będzie jej odpowiadał.