• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki do kąpieli

Jakie zabawki do wanny są dobre dla niemowlaka?

Zabawki kąpielowe kocha większość dzieci. Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluszkowi niecodzienną kąpiel pomyśl o zabawkach do kąpieli. Zabawki do kąpieli ułatwiają codzienne czynności pielęgnacyjne i oswajają dzieci z wodą. Dzieci często nie lubią myć włosków, więc dobrym rozwiązaniem jest zajęcie ich zabawką przeznaczoną do zabawy w wodzie podczas kąpieli. Jeśli zabawki kąpielowe zabawią dziecko, bardzo szybko zapomną o niechęci do kąpieli.

Zabawki do kąpieli dla niemowląt i dzieci to zazwyczaj przyjemność, która pomaga się wyciszyć i odprężyć, ale często wywołuje również rozdrażnienie i płacz. Z pomocą przychodzą zabawki kąpielowe, które będą dopasowane do potrzeb i wieku maluszka. Najważniejsza zasada przy wyborze zabawki do wanny jest to, aby była bezpieczna.

Bezpieczna, czyli jaka?

Przede wszystkim, zabawki do wody dla dziecka muszą być wykonane z odpowiedniego tworzywa, które pod wpływem kosmetyków, wysokiej temperatury wody nie będzie wydzielało szkodliwych substancji. Zabawki do kąpieli muszą dać się umyć i wysuszyć, ponieważ we wnętrzu, w zakamarkach lub zagięciach gumowej zabawki do kąpieli może gromadzić się pleśń i brud.

Zabawki do wody powinny być kolorowe, kreatywne, zachęcające do zabawy w wodzie. Zabawki do kąpieli powinny mieć różnorodne struktury i formy. Przy wyborze zabawek kąpielowych powinniśmy zwrócić uwagę na funkcje, które dodatkowo podczas kąpieli będą rozwijały wyobraźnię, zręczność i koncentrację. Należy również zwrócić uwagę na to, aby zabawki do wanny były łatwe do czyszczenia w prosty i higieniczny sposób.

Dla niemowląt najlepszym rozwiązaniem są zabawki do wody wykonane z gumy i kauczuku pływające po wodzie, kaczuszki, łódki, piłeczki.

Zabawki do kąpieli nie powinny być za duże, aby maluszki nie miały problemu z chwytaniem ich w dłonie i aby zmieściły się wanience. Wybierając zabawki do kąpieli należy zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są zabawki kąpielowe i czy posiadają wszystkie atesty. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci mają bardzo delikatną i podatną na podrażnienia i alergie skórę.

Przy wyborze gumowych zabawek kąpielowych należy zwrócić szczególną uwagę, na to, aby nie miały dziurek i innych otworów, ponieważ woda dostająca się do zabawki do kąpieli może być niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ może się w niej gromadzić pleśń i inne bakterie. 

 

Jak czyścić gumowe zabawki do kąpieli?

Wszystkie przedmioty, a więc i zabawki do wody, z którymi ma kontakt dziecko, powinny być utrzymane w czystości. Jest kilka sposobów na czyszczenie zabawek, na przykład :

  • mycie wodą z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego - mydła lub proszku dla dzieci,
  • mycie w zmywarce,
  • pranie w pralce,
  • czyszczenie przy użyciu specjalnych środków do odkażania zabawek.

Zabawki do kąpieli zarówno plastikowe jak i gumowe można włożyć do zmywarki i ustawić szybki program. W przypadku silnych zabrudzeń zabawek do wody można czyścić je szczoteczką. Materiałowe zabawki kąpielowe można spokojnie uprać w pralce.

 

BBaby.pl – wysokiej jakości zabawki kąpielowe dla dzieci

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka niektórzy nie myślą o zakupie zabawki do kąpieli, ale po pewnym czasie okazuje się, że zabawki do wody to obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki.

Asortyment w naszym sklepie BBaby.pl to kreatywne propozycje, zabawki do kąpieli, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Niektóre zabawki do wody posiadają ruchome elementy, system do przelewania wody, inne zmieniają kolor podczas zamoczenia w ciepłej wodzie. W ofercie naszego sklepu znajdują się także klasyczna żółte kaczuszki do kąpieli, uwielbiane przez dzieci i rodziców.

Zabawki do kąpieli sprawdzają się nie tylko w domowej wannie, będą również idealnym i bezpiecznym kompanem do zabaw w wodzie w basenie. 

Wszystkie zabawki kąpielowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów w pełni bezpiecznych dla dzieci.