• Kategorie
  • Szukaj
  • Gryzaki dla dziecka

Od kiedy używać gryzaka dla niemowląt?

Gryzaki dla niemowląt – to zwykle pierwsza zabawka, jaką otrzymuje nasz maluszek. Dlatego ważne jest, żeby był dostosowane do maleńkich rączek. Po gryzaki rodzice najczęściej sięgają w momencie, gdy dziecko zaczyna ząbkować, intensywnie się ślinić czy wkładać rączki do buzi. Większość gryzaków jest już w pełni bezpieczna nawet dla noworodków, jednak najczęściej zaleca się używać gryzaka dla niemowląt od około 3 miesiąca życia kiedy dziecko zaczyna uczyć się chwytania, łapania przedmiotów. 

Warto na początku wybrać kilka rodzajów gryzaków, nie każdy może przypaść dziecku do gustu. Jedne dzieci wolą miękkie gryzaki, drugie twarde. Jedne mniejsze, inne większe. Nie mamy więc pewności jaki gryzak będzie najlepszy dla naszego dziecka. 

Jednak, jeśli mowa o gryzakach dla dzieci to nie tylko służą jako pomoc przy ząbkowaniu dziecka. Gryzaki mogą również pełnić funkcję pomocy przy rozszerzaniu diety. Dużą, popularnością cieszą się również gryzaki do podawania pokarmu. Zakończone są albo silikonem, albo siateczką z otworami, przez które wypływa pokarm dla dziecka, bez ryzyka zakrztuszenia się. Możemy tym sposobem uczyć dziecko samodzielności i pomagać mu odkrywać nowe smaki owoców, warzyw, biszkopcików. Najczęściej gryzaki te przeznaczone są dla maluchów od 6 miesiąca życia. 

Gryzak silikonowy czy drewniany - porównanie

Gryzak dla dziecka to często pierwsza zabawka, jaką otrzymuje nasz maluszek. Silikonowy, wodny, z grzechotką, drewniany – rodzajów jest sporo. Każdy ma swoje zastosowanie, swój wygląd. Jedne są bardziej pomocne gdy dziecko lubi wkładać rączki do buzi, drugie gdy zaczyna ząbkować. 

Gryzaki silikonowe są miękkie, mogą być wodne, czyli mieć w środku żel lub wodę, którą można schłodzić. Mogą także mieć wypustki pozwalające na masowanie dziąsełek dziecka. Gryzak silikonowy może przybrać rozmaite kształty – różnych figur, zwierzątek, przedmiotów. Bardzo popularne są gryzaki w kształcie grzybka, ośmiornicy czy małpki.  Możemy wybierać też spośród różnych kolorów gryzaków. Należy jednak wybierać tylko te gryzaki które nie zawierają BPA i są wykonane z bezpiecznego dla dziecka silikonu. Gryzak silikonowy jest na pewno o wiele tańszy niż gryzak drewniany czy gryzak kauczukowy. 

Gryzaki drewniane są twarde, nie można ich schłodzić i nie posiadają wypustek masujących dziąsełka. Jednak niewątpliwie są wykonane z tworzywa, które jest hipoalergiczne, a drewno, jako naturalny materiał do produkcji artykułów dla dzieci jest w pełni dla nich bezpieczne. Kiedyś nie było tak dużo plastiku i silikonu jak teraz i większość zabawek jak i również gryzaków była produkowana właśnie z drewna. Od niedawna znowu możemy zobaczyć, że produkty dla dzieci z drewna wracają na półki sklepowe. Warto zwrócić uwagę, że gryzak drewniany ma opływowy kształt, jest gładki, idealny dla rozwoju sensoryki małego dziecka. Bardzo często wygląda też o wiele ładniej niż zwykły plastikowy czy silikonowy gryzak. To taki designerki produkt, po który często sięgają rodzice nastawieni na nowoczesny styl eko i sięgający po produkty wyglądające estetycznie. Ponieważ gryzaki drewniane są o wiele droższe niż gryzaki silikonowe. Ale drewno jako naturalny materiał przyjazny dla środowiska, nadaje się do recyklingu, co na pewno powinno też być argumentem przejawiającym na korzyść gryzaków drewnianych. 

Najlepsze gryzaki dla dzieci na ząbkowanie na BBaby.pl

Na BBaby.pl znajdziecie równego rodzaju gryzaki dla niemowląt – gryzaki silikonowe, gryzaki wodne, gryzaki drewniane.  Niewątpliwie najlepszy gryzak na ząbkowanie to gryzak wodny lub żelowy, który możemy schłodzić w lodówce. Zimno złagodzi ból i przyniesie ukojenie, gdy dziecku zaczną wychodzić ząbki.  Przyjmuje się, że ząbkowanie zaczyna się w okolicach 6 miesiąca życia dziecka. Jest to czas, gdy dziąsełka są opuchnięte, zaczerwienione, bolą, swędzą. Dziecko staje się markotne, płacze. Ulgę, zatem może mu przynieść dobrej jakości gryzak. Wspomniany gryzak wodny, ale również gryzaki zakończone szczoteczką w wypustkami które służą do masażu swędzących dziąseł. W BBaby.pl dbamy o różnorodną ofertę gryzaków dla dzieci, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo Waszych pociech. Dlatego starannie wybieramy gryzaki dla dzieci do naszej oferty. W przypadku jeśli gryzaki nie przyniosą ukojenia, to warto zaopatrzyć się również w żel na ząbkowanie dostępny oczywiście na BBaby.pl. Możemy wykorzystać również gryzak w formie szczoteczki czy z wspomnianymi wypustkami i na niego nałożyć żel przeciwbólowy na dziąsła. 

Pierwsze gryzaki dla niemowlaka

Gryzaki dla dziecka są nie tylko zabawkami, ale również nieocenionymi narzędziami w procesie rozwijania zdolności poznawczych i radzenia sobie z dyskomfortem związanym z ząbkowaniem. Jednym z głównych powodów, dla których rodzice sięgają po gryzaki, jest łagodzenie bólu i dyskomfortu związanego z ząbkowaniem. Gryzaki wykonane z miękkiego, silikonowego materiału lub chłodzące, żelowe gryzaki mogą zapewnić ulgę poprzez masowanie delikatnych dziąseł dziecka. Gryzaki nie tylko pomagają w łagodzeniu bólu, ale także stymulują zmysł dotyku i wzroku dziecka. Gryzaki o różnych fakturach, kształtach i kolorach zapewniają ciekawe doznania sensoryczne, które pomagają w rozwijaniu zdolności poznawczych. Są doskonałymi narzędziami do rozwijania umiejętności motorycznych dziecka. Chwytanie, trzymanie i manipulowanie gryzakiem pomaga w wzmacnianiu mięśni dłoni i palców oraz koordynacji ruchowej.
Gryzaki dla niemowlaka często posiadają atrakcyjne kształty i kolory, które przyciągają uwagę dziecka i zachęcają je do eksplorowania. Zabawa z gryzakiem może być również formą samoopieki, gdy dziecko może samodzielnie się bawić i eksperymentować. Niektóre posiadają specjalne kształty lub struktury, które pomagają w oczyszczaniu dziąseł i stymulują rozwój zdrowego układu jamy ustnej u dziecka. Wybierając gryzak dla dziecka, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany, jego bezpieczeństwo, łatwość czyszczenia oraz odpowiednie dostosowanie do wieku i etapu rozwoju dziecka. Dobrze dobrane gryzaki mogą stanowić nie tylko źródło ulgi w trudnym okresie ząbkowania, ale także ciekawą i rozwijającą zabawkę dla maluszka.\
Pamiętajmy również o regularnym czyszczeniu i dezynfekowaniu gryzaków, aby zapewnić dziecku bezpieczną i higieniczną zabawę. W przypadku gryzaków wypełnionych płynem lub żelowymi elementami, należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących ich przechowywania i użytkowania, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych.