• Kategorie
  • Szukaj
  • Szczotki do włosów dla dzieci

Jaką szczotkę do włosów wybrać dla dziecka?

Wybór szczotki do włosów dla niemowlaka to trudny wybór dla rodziców. Najczęściej dostępne są szczotki z naturalnym włosiem lub sztucznym włosiem, miękkim i sztywnym.  Szczotka do włosów z koziny to wyjątkowo miękkie włosie idealne dla dzieci od pierwszego dnia życia. Codzienny rytuał pielęgnacyjny w postaci masażu delikatnej główki dziecka pozwala się zrelaksować maluszkowi. Szczotka do włosów ze szczeciny z sztywnym włosiem pomaga przede wszystkim w walce z ciemieniuchą, która często pojawia się i dzieci między pierwszym, a czwartym miesiącem życia. Dla najlepszych efektów należy posmarować przed kąpielą główkę dziecka oliwką i dopiero po tym czesać główkę. Ważne, żeby szczotka do włosów dla niemowlaka nie miała ostrych krawędzi, a jej rozmiar powinien nie tylko dopasowywać się do malutkiej główki dziecka, ale także być na tyle wygodny, by dobrze układał się w dłoni rodzica. 

Często w zestawie razem ze szczotką do włosów można dostać także mały grzebyk, który najczęściej sprawdza się gdy maluszek ma już włoski i trzeba je rozczesać. 

Czy zawsze trzeba używać szczotki do włosów dla dziecka?

Bez względu na to czy Twoje dziecko urodzi się z bujną czupryną czy będzie łyse lub będzie miało kilka włosów, codziennie powinno się czesać główkę niemowlaka. Ważne jest, żeby na początek wybierać szczotki z delikatnym włosiem, żeby nie skaleczyć delikatnej i wrażliwej skóry noworodka. Dodatkowo takie czesanie główki jest relaksujące i masuję małą główkę. 

Jak dbać o szczotkę dla niemowlaka?

Ważne, żeby regularnie czyścić szczotkę i zachowywać odpowiednią higienę. Dobrze sprawdzi się do tego grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, wyczesując możemy pozbyć się w ten sposób kurzu i włosów. Raz w tygodniu można umyć szczotkę w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła, a następnie odcisnąć nadmiar wody i pozostawić do wyschnięcia.