• Kategorie
  • Szukaj
  • Patyczki i płatki higieniczne dla dzieci

 

Do czego potrzebne są patyczki higieniczne dla niemowląt?

Przede wszystkim patyczki higieniczne dla niemowląt stosuje się do czyszczenia uszu maluszka. Dlatego ważny jest ogranicznik na patyczku, który zapobiega zbyt głębokiemu wsadzeniu patyczka do ucha i przebiciu błony bębenkowej. Woskowinę należy zbierać lekko zwilżonym patyczkiem, uważając, żeby nie wepchać jej do środka. Może to spowodować powstanie korka woskowinowego, który prowadzi do infekcji.

Patyczki higieniczne mogą też być pomocne przy przemywaniu pępka. Pępek noworodka to pozostałość po pępowinie. Musi upłynąć trochę czasu, żeby wystający kikut odpadł, dlatego bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja pępka. Nie smarujemy kikuta kremami i maściami, bo to spowalnia gojenie się rany. Najlepiej niczym go też nie zaklejać, żeby zapewnić dostęp świeżego powietrza do skóry. Powinno się raz na dobę przemyć wodą z mydłem, delikatnie wytrzeć i pozostawić do wysuszenia. Gdy kikut pępowiny już odpadnie, patyczki higieniczne będą idealne do czyszczenia pępka dziecka.

Patyczki higieniczne dla niemowląt z ogranicznikiem będą również niezwykle pomocne przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc na ciele dziecka, czy nakładaniu punktowo maści lub kremów.

Jakie patyczki wybrać?

Patyczki higieniczne dla niemowląt najczęściej wykonane są ze 100% bawełny. Natomiast sam patyczek coraz częściej pojawia się w wersji biodegradowalnej. Budowa patyczka dla niemowląt różni się od tradycyjnego kształtem. Końcówka posiada ogranicznik, który chroni przez zbyt głębokim włożeniem patyczka.

  • Patyczki Bella – paczka 64 patyczków z ogranicznikiem, wykonana ze 100% bawełny. Przeznaczone są do oczyszczania, do nanoszenia maści i kremów. Zamknięte w szczelnym pudełeczku, który zapobiega przedostaniu się wilgoci do środka.
  • Patyczki Cleanic Kindii pure  - paczka 60 patyczków z ogranicznikiem, wykonana ze 100% delikatnej bawełny. Idealne do oczyszczania i pielęgnacji oczu, uszu, noska i pępka.
  • Patyczki Cleanic Kindii bamboo – paczka 60 patyczków, różni  się od pozostałych tym, że główka wykonana jest z bawełny oraz wiskozy pozyskanej z bambusa natomiast patyczek jest papierowy, dzięki czemu są miękkie i delikatne w dotyka, a zarazem wygodne w użyciu. Patyczki te są biedegradowalne i odpowiednie dla wegan.
  • Patyczki Canpol Babies – paczka 56 patyczków ze 100% bawełny z ogranicznikiem, zamknięte w szczelnym pudełku.
  • Patyczki Canpol Babies z papierowym patyczkiem – w opakowaniu 56szt – doskonała alternatywa dla plastikowych patyczków.
  • Patyczki Simply Gentle – paczka 56 patyczków wykonanych z papieru odzyskanego w recyklingu oraz ze 100% bawełny organicznej niebielonej chlorem. Patyczki te są biodegradowalne, a pudełko wykonane jest z surowców odnawialnych.

 

Wegańskie patyczki higieniczne dla dzieci

W BBaby w sklepie stacjonarnym oraz internetowym znajdą Państwo także wegańskie patyczki higieniczne. To nic innego jak patyczki, których główka wykonana jest z bawełny pochodzącej z kontrolowanych, ekologicznych upraw. Patyczek wykonany jest z papieru, który jest biodegradowalny, a nie z plastiku. Natomiast pudełeczko najczęściej wykonane jest z materiału z recyklingu lub ze zrównoważonych upraw leśnych. 

 

Wyprawka do noworodka – płatki kosmetyczne

Płatki kosmetyczne są ważne przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka. Jest to produkt niezbędny do pielęgnacji skóry maluszka. Polecane są do przemywania i osuszania twarzy, oczu i skóry dziecka. Ważne, żeby były to płatki kwadratowe czy prostokątne – o większej powierzchni niż klasyczne okrągłe. Ułatwi to pielęgnację, a takie płatki nie będą pozostawiały po przemyciu włókien. Płatki kosmetyczne powinny więc znaleźć się w każdej wyprawce dla maluszka.

Płatki kosmetyczne dla niemowląt

Płatki kosmetyczne pomagają w utrzymaniu codziennej czystości delikatnej skóry dziecka. Nadają się do używania razem z wodą lub oliwką. Nawilżenie płatków kosmetycznych ułatwia mycie twarzy dziecka, fałdek skórnych czy pachwin. Dobrej jakości płatki kosmetyczne dla niemowląt nie pozostawiają włókien. W połączeniu z organicznym mleczkiem z oliwą od Alphanova Bebe stanowią doskonałą alternatywę dla chusteczek nawilżanych. Mogą również służyć dla mamy, jako delikatny środek do demakijażu twarzy. Waciki kosmetyczne nawet w połączeniu ze zwykłą wodą z powodzeniem zastąpią nawilżane chusteczki przy utrzymaniu pupki dziecka w czystości.