• Kategorie
  • Szukaj
  • Płyny do prania dla niemowląt

Proszek do prania czy płyny do prania dla niemowląt?

W pierwszych dniach życia skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, delikatna i powinniśmy pamiętać, żeby wybierać detergenty z bardzo delikatnym składem. Jeśli chodzi o różnicę między proszkiem, a płynem do prania, to różnią się w zasadzie tylko konsystencją. To do rodzica należy decyzja co woli. Jedynie w przypadku prania ręcznego płyn może być wygodniejszy, bo na pewno szybciej się rozpuści niż grudki proszku, szczególnie w chłodniejszej wodzie. Każdy z nas ma własne preferencje i wie czy woli proszek do prania dla niemowląt czy płyn do prania ubranek dziecięcych. Popularnym środkiem do prania są także płatki mydlane, które są bardzo delikatne i łagodne. Ponadto płatki nie zawierają detergentów, czy innych substancji zawierających alergeny. Najczęściej płatki mydlane stosuje się do prania ręcznego, ponieważ potrzebują chwili, żeby rozpuścić się w wodzie. Chcąc stosować je w pralce automatycznej należy je przed zastosowaniem rozpuścić. 

Ważne jest odpowiednie dozowanie detergentów, ponieważ zbyt duża ilość proszku do prania może nie zostać dobrze wypłukana z ubranek dziecięcych, co może powodować podrażnienie na delikatnej skórze dziecka. Płyny do prania dla niemowląt lepiej rozpuszczają się w wodzie i łatwiej je wypłukać. 

Jaki płyn do prania dla niemowląt wybrać?

Przede wszystkim jeśli chodzi o produkty do prania ubranek dziecięcych ważny jest wybór tych hipoalergicznych, bez substancji zapachowych, wybielaczy. Dlatego ważne, żeby do prania ubranek dziecięcych używać środków do tego przeznaczonych, a nie tych do prania np. ubrań dorosłych. Warto też sprawdzić czy wybrany przez nas proszek czy płyn posiada atest, certyfikat lub pozytywną opinę Instytutu Matki i Dziecka. Co oznacza, że produkt jest hipoalergiczny? To znaczy, że nie powinien wywoływać reakcji alergicznych. Nie ma jednak pewności, że nie będzie posiadał substancji alergizujących wcale, po prostu będzie miał ich mniej. 

W składzie jaki można znaleźć w produktach jakim jest proszek do prania dla niemowląt należy unikać między innymi: alkoholu etylowego, cynamonowego, kwasu salicylowego, żiwicy poliestrowej , nitrocelulozy, konserwantów, substancji zapachowych, barwników, wazeliny, parafiny.  Przykładowo proszek do prania Lovela został specjalnie stworzony z myślą o osobach o bardzo delikatnej skórze, z problemami alergicznymi, a także zmagającymi się z atopowym zapaleniem skóry. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. 

Proszek do prania Dzidziuś posiada w swoim składzie mydło, które doskonale radzi sobie  z czyszczeniem zabrudzeń powstałych wskutek użytkowania ubranek, a dodatkowo jest bezpieczne dla dziecka. Produkt wolny jest od enzymów dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku delikatnej skóry dziecka, a także osób z problemami skórnymi.

Proszek Biały Jeleń posiada krótki i prosty skład, nie zawiera składników uczulających i mocnej chemii. Środek zapewnia ubraniom świeży i delikatny zapach, co jest szczególnie ważne w przypadku niemowląt oraz alergików, gdyż zbyt mocny zapach może powodować reakcje alergiczne.

Jak prać ubranka dla dzieci?

Wszystkie ubranka powinny być prane w 60°C i płukane przynajmniej dwa lub trzy razy, żeby dobrze usunąć wszelkie ślady detergentu. Wysoka temperatura zabije wszystkie grzyby, niebezpieczne bakterie i roztocza. Jeśli na metce jest podana zalecana niższa temperatura, to należy w takiej wyprać, stosując proszek do prania dla niemowląt jednak później dokładnie wyprasować, żeby pozbyć się zarazków. W pierwszych tygodniach życia zaleca się też prasowanie odzieży, pościeli, pieluszek, kocyków i wszystkich rzeczy mających kontakt z delikatną skórą dziecka.