• Kategorie
  • Szukaj
  • Termofory dla dzieci

Czy termofor z pestek wiśni jest bezpieczny?

Termofor służy do schładzania lub rozgrzewania miejsca na ciele, w którym postał ból lub inna dolegliwość. Klasyczny termofor ma formę jakby pojemnika, do którego wlewa się gorącą lub zimną wodę. Temperatura w termoforze utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście godzin. Jednak w przypadku zastosowania u małego dziecka dużo lepiej sprawdza się termofor z pestek wiśni. 

Termofor z pestek wiśni jest odpowiedni ponieważ pełni funkcję kompresu, który można wielokrotnie używać na zimno i na ciepło. Pestki wiśni utrzymują temperaturę nawet do 60 minut i oddają ciepło w sposób naturalny przez co eliminują ryzyko poparzenia czy uszkodzenia skóry. Termofor z pestek wiśni jest o wiele bezpieczniejszy niż te, do których wlewa się płyn.  

Niektóre termofory w naszym sklepie mają ściągany pokrowiec, który można wyprać. Mają także taśmy, które pomagają zaaplikować termofor na brzuszku niemowlaka.

Termofor z pestek wiśni - zastosowanie

Termofor z pestek wiśni w momencie gdy go rozgrzejemy pomaga na kolki niemowlęce, wzdęcia, bóle mięśni, a także na bole menstruacyjne. W przypadku działania na zimno pozwala łagodzić stłuczenia, ukąszenia, niweluje gorączkę i pomaga na bóle migrenowe. Najważniejsze zastosowanie termoforka w przypadku najmniejszych dzieci to przede wszystkim łagodzenie objawów kolki niemowlęcej. Ciepło rozkurcza mięśnie więc taki ogrzany termofor pomoże złagodzić ból. Poleca się jednak położyć świeżo rozgrzany termofor na pieluszce tetrowej lub ubranku dziecka. 

Jak używać termofor z pestek wiśni?

Jeśli chcemy rozgrzać termofor należy wkład umieścić w kuchence mikrofalowej, w piekarniku lub innym źródle ciepła, np. na grzejniku. W kuchence mikrofalowej w 600W należy go podgrzewać przez około 60-90 sekund, a w piekarniku przez około 10 minut w 130 stopniach. Zimą możemy umieścić termofor na kaloryferze, ale wiadomo, że sposób takiego ogrzewania jest znacznie dłuższy. Jeśli chcemy schłodzić termofor należy go włożyć do zamrażalnika na godzinę lub do lodówki na około 2 godziny.