Smoczek responsywny Philips Avent do butelki - jak wybrać?

Smoczek responsywny Philips Avent Natural pozwala na wypływ mleka tylko wtedy gdy dziecko aktywnie ssie butelkę. Smoczki te wspierają naturalny rytm karmienia niemowlęcia i wspierają naprzemienne łączenie karmienia piersią i butelką.

Smoczek Avent jest smoczkiem niekapiącym. W momencie gdy dziecko przestaje ssać, przestaje płynąć mleko z butelki. Jest to smoczek o kształcie zbliżonym do piersi matki, co pomaga w łatwiejszej akceptacji butelki przez niemowlę.

Smoczek Natural Response jest wykonany z miękkiego i bezpiecznego silikonu, który jest przyjemny w dotyku dla delikatnego podniebienia dziecka. Posiada również specjalny system wentylacji, który pomaga w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia kolki u niemowląt.

Produkt ten jest dostępny w różnych rozmiarach i przepływach, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka. To oznacza, że smoczek będzie odpowiedni zarówno dla noworodków, jak i dla starszych niemowląt.


Smoczek do butelki Natural responsywny 1 przepływ przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego dnia życia. Szczególnie dla dzieci z niską wagą urodzeniową, albo tych, które mają problemy z połykaniem, a smoczek dołączony do butelki 0m+ ma zbyt szybki przepływ. Smoczek Avent 1 Natural responsywny ma niską prędkość przepływu.

 Smoczek do butelki Natural responsywny 2 przepływy 0m+ to klasyczny smoczek dołączony także do butelki 120ml. Jest odpowieni dla dzieci od pierwszego dnia życia, które nie mają problemu z połykaniem. Smoczek Avent 2 jest to smoczek z regulacją przepływu, ma dwie prędkości, spokojnie można go używać od samych urodzin dziecka.

 Smoczek Avent Natural Response 1m+ 3 przepływy przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego miesiąca życia. Ma regulowany przepływ - 3 prędkości. Smoczek do butelki Avent 3 przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego miesiąca życia dziecka.

 Smoczek Avent Natural Response 3m+ przeznaczony dla dzieci od 3 miesiąca życia. Smoczek z 4 prędkościami z regulacją przepływu. Smoczek do butelki Avent 4 możemy zmienić już po 3 miesiącu życia. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne, nie każde po skończeniu trzeciego miesiąca życia będzie już swobodnie pić z szybszego przepływu. Należy więc obserwować dziecko czy nie męczy się podczas picia, albo czy mleko nie leci zbyt szybko.

 Smoczek Avent Natural Response 6m+ z 5-ma przepływami ma szybszą prędkość. Dlatego zmieniamy go najwcześniej po skończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia.

 Druga wersja smoczka Avent natural to smoczek do gęstych pokarmów typu kaszka, przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Co ważne, smoczki Avent Natural pasują do fioletowej serii butelek Avent Natural oraz antykolkowej Natural z wentylem AirFree. Poprzednia wersja butelek Avent Natural 2.0 miała smoczki kapiące, w nowych butelkach Avent Natural Response smoczek jest niekapiący, wspiera naprzemienne karmienie butelką i piersią.

Rozcięcie J slit w smoczkach do butelki Avent Natural Response odnosi się do specjalnego kształtu otworu w smoczku, który ma imitować kształt brodawki piersiowej oraz zachęcać do naturalnego ssania podczas karmienia butelką. ma na celu zapewnienie dziecku bardziej naturalnego i komfortowego doświadczenia podczas karmienia butelką, szczególnie gdy karmienie piersią nie jest możliwe lub niepożądane.
Rozcięcie J slit charakteryzuje się asymetrycznym kształtem, przypominającym literę J, co pozwala na bardziej naturalny przepływ płynu podczas ssania. Ta specjalna konstrukcja ma na celu naśladowanie naturalnego ruchu i twardości brodawki piersiowej, co może pomóc w zminimalizowaniu problemów z odrzucaniem piersi przez dziecko oraz ułatwieniu przejścia między karmieniem piersią a butelką.

Jak różnią się przepływy - Smoczek Natural, a smoczek Natural Response?

Najlepiej zobrazuje to poniższy schemat, dzięki któremu możemy zweryfikować jaki przepływ będzie odpowiedni, jeśli wcześniej korzystaliśmy z poprzedniej serii butelek Avent Natural 2.0.