• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Waterwipers

Waterwipes to producent chusteczek nawilżających zawierających w składzie 99,9% wody. Twórcą jest Edward McCloskey, który szukał rozwiązań, aby pomóc swojej córeczce, która miała problem z często nawracającymi odparzeniami pieluszkowymi. Wszystkie dostępne wtedy na rynku chusteczki miały w składzie syntetyczne substancje chemiczne, które podrażniały i działały alergicznie. 

McClosey zaczął więc intensywne prace nas stworzeniem swoich idealnych chusteczek nawilżanych. Siedziba firmy mieści się w Irlandii, ale ma wiele biur regionalnych po całym świecie. Waterwipes jako najlepsza alternatywa dla bawełnianego wacika nasączonego wodą są dostępne w ponad 50 krajach. 

Przy producji chusteczek pracownicy korzystają z 7-stopniowego procesu filtrowania wody i najmniejszej możliwej liczby składników. Dzięki czemu są czystsze nawet od wspomnianego namoczonego w wodzie wacika bawełnianego. 

Waterwipes składają się z 99,9% wody z dodatkiem ekstraktu z pestek grejpfruta. 
Są biodegradowalne, wykonane w 100% z wiskozy, odnawialnego materiału roślinnego. Wiskoza jest jedwabiście miękka w dotyku i wytrzymała. Oznacza to, że nie rozrywają się w rękach, więc możesz bez obaw wycierać i przewijać dziecko. Chociaż należy pamiętać, że chusteczek nie można wyrzucać do toalety. Każde chusteczki należy wyrzucać do śmieci, do kosza. 

Okres przydatności do użycia chusteczek Waterwipes producent zaleca otworzyć je w ciągu 18 miesięcy od daty produkcji i zużyć jego zawartość w ciągu miesiąca od otwarcia.