• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Doidy - kubek do nauki picia

Doidy Cup to producent kultowego kubeczka. Kubki Doidy Cup zostały zaprojektowane w 1950 roku przez brytyjskiego kreślarza Tom’a Pickering’a. Powodem do stworzenia tego kubka była prywatna potrzeba, gdy Tom zobaczył problem z nieprawidłowym rozwojem mowy u swojego synka. Podczas wizyty u logopedy okazało się, że dziecko powinno zrezygnować z butelki i zacząć uczyć się pić z otwartego kubka. Klasyczne kubki okazały się być za duże i za ciężkie dla małego dziecka stąd pojawił się pomysł stworzenia kubka doidy cupa - poręczny, lekki, ścięty kubek, dzięki któremu dziecko nie musi odchylać mocno głowy do tyłu podczas picia, a pijąc trenuje mięśnie do prawidłowej artykulacji pierwszych słów.
Oryginalny kubek Doidy Cup produkowany jest tylko i wyłącznie w Wielkiej Brytanii z proekologicznego wytrzymałego, nietoksycznego tworzywa. Taki też kubeczek znajdziesz w naszym sklepie stacjonarnym oraz sklepie internetowym. 
Doidy Cup wspiera długie karmienie piersią, jednocześnie wypracowując nawyk picia z otwartego kubeczka od pierwszych miesięcy życia dziecka. Kubeczek doidy jest akredytowany przez UNICEF, jako przyjazny dzieciom i wspierający długoterminowe karmienie piersią. Kubek Doidy to rewolucyjne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci samodzielnego picia. Dzięki unikalnemu designowi i innowacyjnym cechom, kubek Doidy staje się ulubionym narzędziem w procesie rozwoju dziecka. Jedną z kluczowych cech kubka Doidy jest jego wygięty kształt, który ułatwia dziecku chwytanie i trzymanie go. Dzięki temu nawet najmłodsze dzieci mogą łatwo kontrolować przepływ płynu i samodzielnie pić. To doskonałe narzędzie do rozwijania zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej u maluchów. 
Kubek Doidy został także zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i higienie. Wykonany z wysokiej jakości, nietoksycznego plastiku, łatwego do czyszczenia i dezynfekcji. Ponadto, kubek nie zawiera bisfenolu A (BPA), co daje rodzicom dodatkową pewność, że ich dziecko korzysta z produktu bezpiecznego dla zdrowia. Dzięki swojej skuteczności i zaawansowanemu designowi, kubek Doidy zdobył zaufanie rodziców na całym świecie. To niezastąpione narzędzie w procesie nauki picia, które sprawia, że codzienna rutyna staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna zarówno dla rodziców, jak i dzieci.
Etapy picia z kubka doidy cup?
  • 3m+ - picie z doidy cup wymaga takich samych ruchów szczęki, jak w przypadku ssania piersi matki. Można więc używać go do karmienia dziecka mlekiem, podczas nieobecności mamy; do karmienia mieszanego; do karmienia mlekiem modyfikowanym po odstawieniu od piersi. 
  • 6m+ - pominięcie kubków niekapków i powolne przyzwyczajenie do samodzielnego picia z kubeczka doidy.
  • 12m+ - całkowicie samodzielne picie z kubeczka i całkowite odstawienie butelki, co jest zalecane przez logopedów.
  • Dzieci i dorośli - kubek Doidy Cup mogą używać także starsze dzieci i dorośli, np. podczas choroby, ponieważ z kubeczka łatwo się pije także w pozycji półleżącej. 

Kubki Doidy - doskonałe narzędzie dla maluszków uczących się pić

Kubki Doidy to rewolucyjne kubki stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju zdolności picia u niemowląt i małych dzieci. Ich unikalny kształt i ergonomiczny design umożliwiają łatwe chwytanie przez małe rączki oraz komfortowe spożywanie płynów. Najbardziej charakterystyczną cechą jaka wyróżnia kubki Doidy jest ich pochyła konstrukcja, która pozwala dziecku pić bez konieczności mocnego odchylania głowy do tyłu. Dzięki temu, maluch może zachować naturalną pozycję ciała podczas picia, co wspiera rozwój koordynacji ręka-usta oraz umiejętności samodzielnego picia.

Kubki Doidy są dostępne w różnych kolorach oraz wykonane są z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Kubki Doidy są nie tylko praktycznym narzędziem do nauki picia, ale także stanowią cenny element wspierający rozwój dziecka. Pomagają one maluchom zdobywać niezależność i samodzielność, a także rozwijać umiejętności motoryczne i koordynacyjne. Proces nauki picia staje się przyjemny i satysfakcjonujący zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Kubki Doidy są doskonałym wyborem dla rodziców, którzy szukają skutecznego i przyjaznego dla dziecka sposobu nauki picia. Dzięki ich innowacyjnemu designowi i funkcjonalności, kubki Doidy są cenionym produktem na rynku dziecięcym.