• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Doidy - kubek do nauki picia

Doidy Cup to producent kultowego kubeczka. Kubki Doidy Cup zostały zaprojektowane w 1950 roku przez brytyjskiego kreślarza Tom’a Pickering’a. Powodem do stworzenia tego kubka była prywatna potrzeba, gdy Tom zobaczył problem z nieprawidłowym rozwojem mowy u swojego synka. Podczas wizyty u logopedy okazało się, że dziecko powinno zrezygnować z butelki i zacząć uczyć się pić z otwartego kubka. Klasyczne kubki okazały się być za duże i za ciężkie dla małego dziecka stąd pojawił się pomysł stworzenia kubka doidy cupa - poręczny, lekki, ścięty kubek, dzięki któremu dziecko nie musi odchylać mocno głowy do tyłu podczas picia, a pijąc trenuje mięśnie do prawidłowej artykulacji pierwszych słów.
Doidy Cup wspiera długie karmienie piersią, jednocześnie wypracowując nawyk picia z otwartego kubeczka od pierwszych miesięcy życia dziecka. Kubeczek doidy jest akredytowany przez UNICEF, jako przyjazny dzieciom i wspierający długoterminowe karmienie piersią.
Kubek Doidy to rewolucyjne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci samodzielnego picia. Dzięki unikalnemu designowi i innowacyjnym cechom, kubek Doidy staje się ulubionym narzędziem w procesie rozwoju dziecka. Jedną z kluczowych cech kubka Doidy jest jego wygięty kształt, który ułatwia dziecku chwytanie i trzymanie go. Dzięki temu nawet najmłodsze dzieci mogą łatwo kontrolować przepływ płynu i samodzielnie pić. To doskonałe narzędzie do rozwijania zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej u maluchów. 
Kubek Doidy został także zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i higienie. Wykonany z wysokiej jakości, nietoksycznego plastiku, łatwego do czyszczenia i dezynfekcji. Ponadto, kubek nie zawiera bisfenolu A (BPA), co daje rodzicom dodatkową pewność, że ich dziecko korzysta z produktu bezpiecznego dla zdrowia. Dzięki swojej skuteczności i zaawansowanemu designowi, kubek Doidy zdobył zaufanie rodziców na całym świecie. To niezastąpione narzędzie w procesie nauki picia, które sprawia, że codzienna rutyna staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna zarówno dla rodziców, jak i dzieci.
Etapy picia z kubka doidy cup?
  • 3m+ - picie z doidy cup wymaga takich samych ruchów szczęki, jak w przypadku ssania piersi matki. Można więc używać go do karmienia dziecka mlekiem, podczas nieobecności mamy; do karmienia mieszanego; do karmienia mlekiem modyfikowanym po odstawieniu od piersi. 
  • 6m+ - pominięcie kubków niekapków i powolne przyzwyczajenie do samodzielnego picia z kubeczka doidy.
  • 12m+ - całkowicie samodzielne picie z kubeczka i całkowite odstawienie butelki, co jest zalecane przez logopedów.
  • Dzieci i dorośli - kubek Doidy Cup mogą używać także starsze dzieci i dorośli, np. podczas choroby, ponieważ z kubeczka łatwo się pije także w pozycji półleżącej. 
Oryginalny kubek Doidy Cup produkowany jest tylko i wyłącznie w Wielkiej Brytanii z proekologicznego wytrzymałego, nietoksycznego tworzywa. Taki też kubeczek znajdziesz w naszym sklepie stacjonarnym oraz sklepie internetowym.