• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Doidy

Doidy Cup to producent kultowego kubeczka. Kubek Doidy Cup został zaprojektowany w 1950 roky przez brytyjskiego kreślarza Tom’a Pickering’a. Powodem do stworzenia tego kubka była prywatna potrzeba, gdy Tom zobaczył problem z nieprawidłowym rozwojem mowy u swojego synka. Podczas wizyty u logopedy okazało się, że dziecko powinno zrezygnować z butelki i zacząć uczyć się pić z otwartego kubka. Klasyczne kubki okazały się być za duże i za ciężkie dla małego dziecka stąd pojawił się pomysł stworzenia doidy cupa - poręczny, lekki, ścięty kubek, dzięki któremu dziecko nie musi odchylać mocno głowy do tyłu podczas picia, a pijąc trenuje mięśnie do prawidłowej artykulacji pierwszych słów.

Doidy Cup wspiera długie karmienie piersią, jednocześnie wypracowując nawyk picia z otwartego kubeczka od pierwszych miesięcy życia dziecka. Kubeczek doidy jest akredytowany przez UNICEF, jako przyjazny dzieciom i wspierający długoterminowe karmienie piersią.

Etapy picia z kubka doidy cup?
3m+ - picie z doidy cup wymaga takich samych ruchów szczęki, jak w przypadku ssania piersi matki. Można więc używać go do karmienia dziecka mlekiem, podczas nieobecności mamy; do karmienia mieszanego; do karmienia mlekiem modyfikowanym po odstawieniu od piersi. 
6m+ - pominięcie kubków niekapków i powolne przyzwyczajenie do samodzielnego picia z kubeczka doidy.
12m+ - całkowicie samodzielne picie z kubeczka i całkowite odstawienie butelki, co jest zalecane przez logopedów.
Dzieci i dorośli - kubek Doidy Cup mogą używać także starsze dzieci i dorośli, np. podczas choroby, ponieważ z kubeczka łatwo się pije także w pozycji półleżącej. 

Oryginalny kubeczek Doidy Cup produkowany jest tylko i wyłącznie w Wielkiej Brytanii z proekologicznego wytrzymałego, nietoksycznego tworzywa. Taki też kubeczek znajdziesz w naszym sklepie stacjonarnym oraz sklepie internetowym.