• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Chicco

Założyciel włoskiej firmy Artsana Chicco Pietro Catelli urodził się w 1920 roku. Osierocony przez matkę, wychowany przez starszą siostrę, przysiągł sobie, że nigdy nie będzie biedny. Początkowo zaczął zarabiać jako wędrowny sprzedawca termometrów, igieł i strzykawek niemieckiej firmy medycznej. Kilka lat później gdy urodził się mu syn dołączył do asortymentu już swojej produkcji artykułów medycznych także artykuły niemowlęce. 
Jednym z pierwszych produktów marki Artsana były innowacyjne smoczki do butelek, które zapobiegały czkawce, a także nietłukące się plastikowe butelki. Chcąc przekonać kupujących do zakupu kremów dla niemowląt jego produkcji, wkładał sobie niewielką próbkę do oka, pokazując tym samym, że składniki zawarte w kremie są w pełni bezpieczne. 
W latach 80-tych marka podbiła już rynki światowe, otwierając sklepyw  Europie, Ameryce i Azji. 
Po śmiercu Catelliego firmę Artsana prowadzą obecnie jego dzieci. 
Chicco to dzisiaj szereg niezwykłych produktów. Od drobnych akcesoriów dziecięcych poprzez łóżeczka, krzesełka do karmienia, leżaczki bujaczki, kosmetyki dziecięce, akcesoria laktacyjne dla kobiet, po ogromną gamę zabawek dla dzieci. 
Niezwykłe popularne i bardzo znane łóżeczko dostawne Chicco Next2Me, które można przymocować do łóżka rodziców to jedno z bardziej nowatorskich rozwiązań tej marki. 
Również Chicco Baby Hug 4w1 służący jako łóżeczko do drzemki w ciągu dnia, krzesełko do karmienia czy krzesełko już dla starszego dziecka wraz z panelem wyposażonym w kołysanki i światełka oraz wyposażone w kółka, by móc swobodnie się nim poruszać po domu, to fenomenalne rozwiązanie dla rodziców. 
Wartym uwagi produktem są także leżaczki Hoopla i Balloon. Leżaczek Hoopla z wkładką redukcyjną można ustawić w rożnych pozycjach począwszy od 6. miesiąca życia dziecka, aż do 18kg. Wyposażony został w pałąk z zabawkami z systemem Slide Line, ułatwiający przesuwanie zabawek wzdłuż pałąka. Natomiast leżaczek Balloon posiada panel wyposażony w 6 dźwięków natury oraz 6 melodyjek. Ma możliwość także nagrania i odtwarzania dodatkowego dźwięku (np. mamy - 30 sekund). Leżaczek ma także funkcję wibracji. 
Karuzela na łóżeczko Chicco Next2Me z lampką nocną, białym szumem oraz muzyką klasyczną jako jednak z niewielu karuzeli pasuje do większości łóżeczek, nie tylko drewnianych, ale także turystycznych. 

 

W ofercie Chicco znajdują się także takie akcesoria jak butelki do karmienia z unikalnym ukośnym smoczkiem umożliwiającym wykonywanie takich samych ruchów językiem w trakcie jedzenia jak przy piersi mamy. Podgrzewacz do butelek z wtyczką do samochodu, dzięki czemu możemy go zabrać w podróż. Podgrzanie butelki o pojemności 150ml zajmuje zaledwie 4 minuty, jeśli pokarm miał temperaturę pokojową. Funkcja rozmrażania, podgrzewania słoików czy utrzymania ciepła do 1 godziny, to również istotne funkcje. 
Nosidełko chustowe dla dzieci Boppy ComfyFit to także produkt marki Chicco. Jest ono łatwe w zakładaniu i noszeniu, lekkie i modne, a miękka tkanina nosidełka dla noworodka jest przyjemna w dotyku i w noszeniu, dokładnie spowija dziecko, dopasowując się do jego ciała, zapewniając idealne, bezpieczne dopasowanie. 
W naszym sklepie znajdziesz także wiele zabawek marki Chicco, wykonanych z niezwykłą precyzją, z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Zabawki te są znane i cenione na całym świecie.