• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - ARK gryzaki logopedyczne

ARK Therapeutic to amerykański producent gryzaków logopedycznych dla dziecka. W ofercie znajdziesz oferty produktów wspomagających rozwój mowy i motoryki jamy ustnej oraz integrację sensoryczną. ARK to rodzinna firma, założona z pasji do tworzenia praktycznych narzędzi wspierających rozwój dzieci i osób z różnymi potrzebami.

Produkty marki ARK Therapeutic powstały z inspiracji codziennymi wyzwaniami, z którymi spotykają się logopedzi, terapeuci, rodzice i dzieci. W ofercie naszego sklepu dziecięcego znajdziesz gryzaki, które pomagają w kształtowaniu umiejętności mowy, żucia, picia, karmienia oraz w integracji sensorycznej. Gryzaki spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa FDA i są wolne od szkodliwych substancji, takich jak BPA, PCV, ołów, ftalany i lateks.

Gryzak logopedyczny ARK Y

Gryzak logopedyczny Y-Chew marki Ark to innowacyjne narzędzie terapeutyczne, które wspiera rozwój motoryki jamy ustnej oraz umiejętności komunikacyjnych. 

  • Trzy ramiona do żucia w kształcie litery Y: Każde z ramion gryzaka ma inną fakturę, co zapewnia różnorodność sensoryczną oraz stymuluje rozwój umiejętności oralno-motorycznych. Dzięki temu gryzak można dostosować do indywidualnych preferencji sensorycznych użytkownika.
  • Wielozadaniowy: Gryzak Y-Chew może być wykorzystywany w terapii logopedycznej, jako narzędzie wspierające rozwój mowy i motoryki jamy ustnej. Może również być stosowany jako gryzak sensoryczny do łagodzenia napięcia oraz stymulacji zmysłowej.
  • Trzy poziomy wytrzymałości: Gryzak jest dostępny w trzech poziomach wytrzymałości - bardzo miękki, miękki i twardy. Dzięki temu można dobrać odpowiedni poziom dla każdego użytkownika, uwzględniając jego potrzeby i umiejętności żucia.
  • Bezpieczeństwo: Gryzak jest wolny od toksycznych substancji, takich jak BPA, PVC, ołów, ftalany i lateks. Posiada certyfikat klasy medycznej i jest zgodny z wymogami FDA, co zapewnia jego wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania.
  • Łatwość utrzymania w czystości: Gryzak można myć w zmywarce, co ułatwia jego codzienną pielęgnację i utrzymanie w higienicznych warunkach.
  • Elastyczność i miękkość: Gryzak cechuje się elastycznością i miękkością, co sprawia, że jest przyjemny w użytkowaniu i łagodny dla jamy ustnej.

Gryzak logopedyczny Y-Chew marki Ark to doskonałe narzędzie terapeutyczne, które wspiera rozwój motoryki jamy ustnej oraz umiejętności komunikacyjnych u dzieci i osób dorosłych. Dzięki swoim innowacyjnym właściwościom i wysokiej jakości wykonania stanowi nieocenione wsparcie podczas terapii logopedycznej i sensorycznej.

Gryzaki logopedyczne

Gryzaki logopedyczne są niezwykle przydatnym narzędziem w terapii dzieci z różnymi problemami sensorycznymi oraz zaburzeniami w obrębie jamy ustnej. Stanowią bezpieczną alternatywę dla dzieci, które wkładają różne przedmioty do buzi, co może być niebezpieczne dla ich zdrowia. Dzięki gryzakom dzieci mogą bezpiecznie ćwiczyć żucie i gryzienie, jednocześnie unikając ryzyka zadławienia. Gryzaki logopedyczne są wykonane z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów, które są odporne na gryzienie i zapewniają długotrwałe użytkowanie. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że produkt jest bezpieczny dla ich dzieci.

Gryzaki logopedyczne są dostępne w różnych kształtach i fakturach, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb i celów terapeutycznych. Gryzaki z fakturami, takimi jak wypustki, kolce czy paski, są szczególnie polecane dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi w obrębie jamy ustnej. Są dostępne w różnych rozmiarach i poziomach wytrzymałości, co pozwala wybrać odpowiedni produkt dla dziecka w zależności od jego wieku, umiejętności żucia oraz potrzeb terapeutycznych.

Gryzaki logopedyczne mogą być wykorzystywane w terapii logopedycznej do wzmacniania mięśni jamy ustnej, poprawy funkcji żucia oraz stymulacji sensorycznej. Dzięki regularnemu użytkowaniu gryzaków dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i językowe. Są nie tylko skutecznym narzędziem terapeutycznym, ale także bezpieczną alternatywą dla dzieci, które mają nawyk wkładania różnych przedmiotów do buzi. Dzięki nim dzieci mogą bezpiecznie ćwiczyć żucie i gryzienie, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności logopedyczne i sensoryczne.

Kiedy warto sięgnąć po gryzak logopedyczny? 

Warto sięgnąć po gryzak logopedyczny w różnych sytuacjach, szczególnie gdy dziecko ma potrzebę intensywnego gryzienia lub żucia, bądź gdy występują pewne problemy sensoryczne lub logopedyczne. Dzieci z zaburzeniami sensorycznymi często mają potrzebę intensywnego dostarczania bodźców sensorycznych do jamy ustnej. Gryzak terapeutyczny może być skutecznym narzędziem do zaspokajania tej potrzeby poprzez zapewnienie różnorodnych tekstur i faktur, które stymulują receptory sensoryczne w jamie ustnej. Dzieci, które mają trudności z żuciem i gryzieniem, mogą skorzystać z gryzaka terapeutycznego do wzmacniania mięśni jamy ustnej i poprawy funkcji żucia. Gryzak może pomóc w rozwijaniu umiejętności żucia oraz poprawie kontroli języka i ust.

Jeśli dziecko ma nawyk gryzienia różnych przedmiotów, takich jak długopisy, kredki czy paznokcie, gryzak logopedyczny może stanowić bezpieczną alternatywę i pomóc w zmniejszeniu tego zachowania poprzez dostarczenie odpowiedniej stymulacji sensorycznej. Może być także wykorzystywany w terapii logopedycznej do wspierania rozwoju umiejętności językowych i komunikacyjnych. Poprzez odpowiednie ćwiczenia z gryzakiem można wzmacniać mięśnie jamy ustnej i poprawiać kontrolę języka, co może mieć pozytywny wpływ na rozwój mowy.

Dzieci mogą sięgać po przedmioty do gryzienia w sytuacjach stresowych lub gdy odczuwają napięcie emocjonalne. Gryzak logopedyczny może pomóc w rozładowaniu tego napięcia poprzez zapewnienie bezpiecznej alternatywy do gryzienia. Warto więc sięgnąć po gryzaki logopedyczne, gdy dziecko ma potrzebę intensywnego gryzienia lub żucia, występują problemy sensoryczne, trudności z żuciem i gryzieniem, nawyk gryzienia różnych przedmiotów, zaburzenia mowy i języka lub gdy odczuwa stres i napięcie emocjonalne. Gryzak terapeutyczny może być skutecznym narzędziem wspierającym rozwój dziecka w wielu obszarach.