• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Whisbear

Whisbear to pionier w produkcji szumiących przytulanek dla dzieci. Kilkanaście lat temu współzałożycielka marki Zuzanna Sielicka-Kalczyńska używała suszarki do uspokajania swojego dziecka. 3 lata później razem z siostrą Julią Sielicką-Jastrzębską przedstawiły światu szumiącego misia, który szybko przyniósł międzynarodową sławę marce Whisbear. W 2014 roku został sprzedany pierwszy szumiący miś i szybko stał się bestsellerem. Dwa lata później dziewczyny zaczęły prace nad leniwcem E-zzy z aplikacją, co również się im udało i leniwiec zdobył szturmem technologiczne salony. W 2019 roku powstały szumiące zawieszki do wózka czy łóżeczka - małe główki liska i króliczka, które można było wziąć na spacery. Największą popularnością cieszą się teraz szumiące królisie Felek i Felcia, które są niezwykłe urocze i skradają serca tysiąca rodziców. 
Whisbear jako jedyna firma w Polsce otrzymała dla szumiących zabawek Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. 
O czym w ogóle chodzi z szumem? 
Często odgłosy suszarki, pralki czy odkurzacza wpływają kojąco na niemowlaka. Dzieje się tak, ponieważ ten dźwięk przypomina dziecku odgłosy znane z życia płodowego. Co powoduje, że czuje się ono bezpiecznie. 
Szumiące misie i inne przytulanki mają wbudowany szum, który właśnie takie dźwięki przypomina. 
W przytulankach Whisbear znajdziecie różowy szum, który według badań jest bezpieczny dla słuchu dziecka. Jest to szum o ograniczonym, konkretnym zakresie częstotliwości, tak by był skuteczny i bezpieczny. Urządzenia szumiące Whisbear mają regulowaną głośność, ale maksymalna głośność dźwięku to 65dB.