• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - 4Organic

Marka 4Organic powstała w 2015 roku w Polsce. Założycielka Magdalena Szymanowska gdy została mamą zaczęła baczniej obserwować składy dostępnych na rynku kosmetyków, które pozostawiały wiele do życzenia. Powodem poszukiwania odpowiednich produktów pielęgnacyjnego były przede wszystkim reakcje alergiczne, uczuleniowe dziecka. Dopiero gdy odkryła kosmetyki dla dzieci duńskiej firmy Derma przyznała, że znalazła to czego szukała. W pełni bezpieczne produkty do pielęgnacji skóry dziecka. Tak podjęła współpracę z Duńczykami, ucząc się przy okazji ich podejścia do klienta. Skandynawia słynie z ekologii, założycielka 4Organic pragnęła także w Polsce uświadamiać mamom jak ważne są kosmetyki z odpowiednim składem dla skóry.

4Organic to także kosmetyki z bardzo dobrym składem dla kobiet w ciąży i mam.

Produkty 4Organic posiadają certyfikat AllergyCertified, który otrzymują tylko produkty hipoalergiczne, przebadane przez międzynarodową organizację. Co oznacza certyfikat AllergyCertified? Przede wszystkim ważne, żeby kosmetyki nie posiadały żadnych składników zapachowych, barwiących, konserwantów. Marka 4Organic jest pierwszą marką w Polsce, która zdobyła ten certyfikat.

Jak poznać czy dany kosmetyk jest faktycznie dobrym kosmetykiem?

Przede wszystkim powinien posiadać co najmniej 98% składników naturalnych w swoim składzie. Ważne też, żeby miał krótki skład. Warto dodać, że w przypadku kosmetyków dla dzieci do 3-go roku życia, a także w przypadku kosmetyków dla kobiet w ciąży nie powinny one zawierać konserwantów, barwników czy silnych substancji zapachowych.

Produkty marki 4Organic z serii Organic Mama dostępne w BBaby.pl są w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i mam, testowane dermatologicznie, wegańskie, a opakowania wyprodukowane są z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Brak produktów do wyświetlenia