• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Femaltiker

Femaltiker plus to jedyny taki produkt na bazie słodu jęczmiennego wspomagający karmienie piersią. Producentem produktu Femaltiker jest NutroPharma polska firma, która od ponad 30 lat tworzy suplementy diety i żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. W 2013 roku firma wprowadziła na rynek nowy produkt na laktację - Femaltiker. Już w 2017 roku uzyskała pozycję lidera w segmencie produktów wspierających laktację. W 2019 roku wzbogacają dotychczasową formułę o cholinę oraz składniki odżywcze - foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia – FolActiv). 

Femaltiker występuje w dwóch smakach karmelowym oraz czekoladowym. Jego celem jest wywołanie lub utrzymanie laktacji, uzupełnienie diety kobiety karmiącej piersią tak by jakość pokarmu była jak najlepsza. Bardzo ważne jest też to, że Femaltiker pomaga w przypadku stresu związanym z wywołaniem laktacji

Warto dodać, że Femaltiker jest jedynym produktem na laktację, którego skuteczność została potwierdzona w badaniu klinicznym. Badanie wykazało, że statystycznie zwiększyła się produkcję mleka (o 1700 ml) podczas 12 dni stosowania słodu jęczmiennego zawartego w femaltiker® plus. Odżywianie matek za pomocą formuły zawartej w femaltiker® plus wpłynęło pozytywnie na przyrosty dobowe dziecka i ilość odciąganego mleka.  Femaltiker jako pierwszy produkt zawiera odpowiednią porcję sodu jęczmiennego. Femaltiker to produkt, który pomaga w przypadku pytań jak pobudzać laktację oraz jak utrzymać laktację. 

Femaltiker na laktację - specjalistyczny suplement diety

Femaltiker to specjalistyczny suplement diety opracowany z myślą o kobietach w okresie laktacji. Oferuje wiele składników odżywczych, które są niezbędne dla kobiet karmiących piersią. Jest stosowany jako uzupełnienie diety kobiety karmiącej, co wpływa na poprawę jakości pokarmu oraz wspomaga laktację. Specjalne składniki odżywcze w Femaltikerze są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co przyczynia się do prawidłowej inicjacji i utrzymania laktacji.

Słód jęczmienny w Femaltikerze został specjalnie słodowany, co zwiększa jego składniki odżywcze i ułatwia oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety. Formuła Femaltiker plus została wzbogacona o cholinę, foliany (w tym kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), oraz witaminy B6 i B12, które przechodzą do mleka kobiecego, wpływając na jego jakość i wartość odżywczą. Femaltiker jest rekomendowany przez doradców laktacyjnych oraz specjalistów od żywienia jako skuteczny produkt wspomagający laktację.

Sposób użycia Femaltikera jest prosty i dostosowany do potrzeb kobiet karmiących. Produkt można spożywać przed planowanym karmieniem lub odciąganiem pokarmu, a jego smak karmelowy może być przyjemny dla użytkowniczek. Femaltiker to produkt stworzony z myślą o kobietach w okresie laktacji, zapewniający im niezbędne składniki odżywcze oraz wspierający proces karmienia piersią.