• Kategorie
  • Szukaj
  • Łóżeczka drewniane dziecięce

Klupś Dalia, komoda biało-popielata
Klupś Dalia, komoda biało-popielata
Produkt niedostępny

 

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? – porady

 

Zakup pierwszego łóżeczka dla dziecka to bardzo poważna decyzja. Oczywiście sporą część czasu maluszek będzie pewnie spędzał w naszych ramionach, jednak pozostałą część właśnie w łóżeczku.

Łóżeczko niemowlęce powinno być przede wszystkim bezpieczne, wykonane z materiałów posiadających niezbędne atesty. Ważne są także farby, które zostały użyte do pomalowania łóżeczka drewnianego. Powinno być wykończone w sposób idealny, tak, aby nie posiadło żadnych drzazg, śrubek czy innych elementów wystających oraz żadnych ostrych krawędzi. Musimy także zwrócić uwagę na solidność wykonania, gdyż w przyszłości łóżeczko dziecięce będzie musiało towarzyszyć dziecku w wielu jego zabawach (czasami bardzo energicznych). Staniemy także przed wyborem rozmiaru łóżeczka. Jeśli chodzi o łóżeczko drewniane to tutaj są dwa standardowe rozmiary: 120x60 oraz 140x70. Łóżeczko dziecięce w tym pierwszym rozmiarze sprawdzi się doskonale w niewielkich pomieszczeniach, nie zabierając zbyt wiele przestrzeni. Zazwyczaj w okolicach trzeciego roku życia dziecka tego rodzaju mebelki zaczynają się nam po prostu nudzić, a wtedy rozglądamy się za innym typem łóżek np. w kształcie karocy dla dziewczynek czy wyścigowego dla chłopca. Łóżeczko drewniane w rozmiarze 140x70 przyda się nam, gdy chcemy, aby dziecko spało w nim dłużej niż do 3-go roku życia. Tego typu łóżeczka zazwyczaj mają funkcję przekształcenia w łóżko-tapczanik dla starszego dziecka.

Część rodziców decyduje się, żeby zakupić łóżeczko turystyczne, jednak wypada ono mniej atrakcyjnie niż klasyczne drewniane. Z łóżeczka turystycznego trudniej się wyciąga dziecko a starszy bobas zacznie się bardziej denerwować z powodu zabudowanych materiałem boków łóżeczka, przez które nie będzie wiele widział.

Zalety łóżeczka drewnianego

Przez pierwsze miesiące życia nasze dziecko może także spać w łóżeczku dostawnym czy kołysce, jednak takie rozwiązania sprawdzają się tylko na dość krótki okres czasu (dopóki dziecko nie zacznie siadać lub wspinać się po barierkach). Łóżeczko drewniane wydaje się być zatem nie uniknionym zakupem.

Producenci prześcigają się w walorach estetycznych drewnianych łóżeczek. Owszem, to również jest ważne, lecz nie aż tak jak bezpieczeństwo i komfort dziecka. Łóżeczko niemowlęce powinno mieć wyjmowane szczebelki, które w ciągu dnia pełnią funkcję drzwi i umożliwiają starszemu dziecku samodzielne wyjście, lecz w ciągu nocy, gdy dziecko niespokojnie śpi, zabezpieczają go.

Łóżeczko drewniane posiada także regulację poziomów wysokości co jest wybawieniem dla kręgosłupów młodych rodziców. Przez pierwsze miesiące życia używamy najwyższego poziomu. W miarę, gdy dziecko zaczyna siadać i wspinać się po meblach, poziom materaca w łóżeczku zmniejszamy.

Łóżeczko drewniane dla niemowlaka może mieć jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, którą jest szuflada. Jest wiele modeli dostępnych z tą właśnie funkcją. Łóżeczko niemowlęce z szufladą umożliwi nam mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy. Możemy tam schować pościel dla dziecka czy nawet paczkę pampersów.

Łóżeczka niemowlęce na BBaby.pl

Chcąc wybrać doskonałe łóżeczko dla dziecka koniecznie należy odwiedzić stronę BBaby.pl. Przyszli rodzice zobaczą tutaj cały wachlarz kolorów i stylów łóżeczek. Obojętne czy jesteś fanem najnowszego designu czy pięknych klasycznych łóżeczek drewnianych z pewnością znajdziesz model, który idealnie się wpasuje do pokoju dziecięcego Twojego maleństwa.

Doświadczona obsługa sklepu BBaby nie tylko pomoże w wyborze odpowiedniego łóżeczka, ale także  w doborze najlepszych rozwiązań i akcesoriów do niego - materaca, prześcieradła czy pościeli.