• Medela, osłonki formujące na brodawki, 2szt

Symbol: MO-008.0238
42.90
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 4.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 4.99
Kurier InPost 9.99
Kurier DPD 14.99
Kurier DPD (pobranie) 19.99
Kurier InPost (pobranie) 19.99
Dostępność Mało
EAN 7612367003186

Jeśli Twoje brodawki są wklęsłe lub płaskie, osłony formujące Medela przygotują je do karmienia i ułatwią dziecku chwytanie piersi.

  • Delikatny ucisk zmienia kształt płaskich lub wklęsłych brodawek, przygotowując je do karmienia piersią
  • Elastyczna membrana jest przyjemna dla skóry
  • Kształt osłon jest wygodny i dobrze dopasowuje się do piersi
  • Dzięki niskiemu profilowi osłony nie odznaczają się pod ubraniem
  • Jeden rozmiar pasuje do kształtów wszystkich mam
  • Bez BPA

 

Karmienie piersią przy wklęsłych lub płaskich brodawkach

Jeżeli Twoje brodawki są wklęsłe lub płaskie, karmienie piersią może być nieco utrudnione – ale z pewnością nadal możliwe! Niektóre niemowlęta mogą mieć problemy z chwytaniem płaskich brodawek, co często wywołuje ich bolesność. Ponadto wklęsłe lub płaskie brodawki często nie dosięgają do podniebienia dziecka, przez co nie następuje odruch ssania. Pamiętaj jednak, że wiele kobiet z podobnym kształtem brodawek nie napotyka żadnych problemów z karmieniem piersią. Być może zaobserwujesz, że na skutek zmian zachodzących w piersiach podczas ciąży Twoje brodawki samoczynnie staną się bardziej wypukłe. Jeżeli tak się nie stanie, możesz wypróbować osłony formujące piersi.

Jak działają osłony formujące Medela?

Nakładki formujące piersi poddają otoczkę (obszar ciemniejszej skóry wokół brodawki) działaniu delikatnego ciśnienia w celu stopniowego wyciągnięcia płaskiej lub wklęsłej brodawki.

Kiedy mogę rozpocząć stosowanie osłon formujących?

Osłony formujące brodawki sutkowe możesz stosować już w czasie ciąży, począwszy od około 32. tygodnia. Jeżeli jednak występuje u Ciebie schorzenie zwane niewydolnością szyjki macicy lub ryzyko przedwczesnego porodu, zapytaj specjalistę o odpowiedni moment zastosowania osłon formujących piersi, ponieważ stymulacja brodawek może wywołać skurcze. Na początku zakładaj osłony na godzinę dziennie, a następnie stopniowo wydłużaj ten czas aż do ośmiu godzin na dzień. W razie konieczności możesz nadal stosować osłony po narodzinach dziecka – zakładaj je pomiędzy sesjami karmienia, od 30 do 60 minut przed karmieniem. Unikaj jednak zakładania ich na noc, ponieważ może to spowodować bolesność brodawek.

Osłony formujące Medela: Jak ich używać?

Osłony formujące Medela składają się z dwóch części: miękkiej, elastycznej membrany silikonowej, która jest przyjemna dla skóry, oraz części zewnętrznej, w której górnej części znajdują się otwory umożliwiające obieg powietrza i redukujące wilgoć. Kształt osłony został opracowany tak, aby komfortowo i blisko przylegać do skóry, a jego niski profil sprawia, że nakładki nie są widoczne przez ubrania. Aby założyć osłonę, wykonaj następujące kroki:

  • Załóż silikonową membranę na zewnętrzną część, dociskając ją wokół całego obwodu.
  • Po złożeniu włóż osłonę formującą do biustonosza, tak aby otwór w membranie znajdował się naprzeciwko brodawki. Otwory wentylacyjne muszą być skierowane w górę.

W ciągu dnia w osłonach formujących może gromadzić się mleko. Nie podawaj go dziecku; zamiast tego wylej nagromadzony pokarm podczas czyszczenia osłon (patrz poniżej).

Jak czyścić osłony formujące brodawki

Podobnie jak inne akcesoria do karmienia, także osłony formujące wymagają dbałości o higienę. Należy zdezynfekować je przed pierwszym użyciem, a następnie powtarzać tę czynność raz na dzień. Dezynfekcja jest jednak łatwa i szybka:

Oddziel od siebie części muszli i włóż je do niewielkiego naczynia wypełnionego zimną wodą – najlepiej destylowaną. Jeżeli używasz wody z kranu, dodaj do niej łyżeczkę kwasu cytrynowego, który zapobiegnie osadzaniu się kamienia.

  • Doprowadź wodę do wrzenia i pozwól jej gotować się przez około pięć minut.
  • Ostrożnie wylej wodę i rozłóż części osłony formującej do wyschnięcia na czystej ściereczce.

Możesz także użyć torebki do dezynfekcji w mikrofalówce.

Ważne jest także, aby czyścić osłony formujące po każdym użyciu, oddzielając od siebie części osłony, myjąc je łagodnym roztworem czyszczącym, płucząc dokładnie zimną wodą i pozostawiając do wyschnięcia na czystej ściereczce.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie