• Książka Czy wszystko ze mną w porządku? Bajka o emocjach, którym też warto dać szansę

Symbol: BLOG12
59.90
szt.
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 4.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 4.99
Kurier InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier DPD (pobranie) 19.9
Kurier InPost (pobranie) 19.9
Dostępność Średnia dostępność
EAN 9788366650282

"Czy wszystko ze mną w porządku? Bajka o emocjach, którym też warto dać szansę" to kolejna z serii bajek przynoszących ulgę do których należy bestseller "Nie musisz być grzeczny".

O czym jest ta książka?

„Powinieneś się cieszyć, przecież jest fajnie!”

„No co ty, wstydzisz się cioci?”

„Nie smuć się, nie ma się czym przejmować”

„No co ty, brata się brzydzisz?”

„Nie złość się tak, bo twojej mamusi będzie przykro”

„Powinieneś być wdzięczny”

Zauważyliście, jak często mówi się dzieciom o tym, co powinny a czego nie powinny czuć? Ukryte przesłanie, które się z tym wiąże brzmi: „Coś jest z tobą mnie tak. Czujesz coś innego niż powinnaś/powinieneś”.

Co więcej, kiedy negujemy, podważamy albo oceniamy emocje dziecka, sprawiamy, że zaczyna ono być mniej pewne swojej wartości i bardziej zależne od otoczenia.

Dorośli próbują sterować uczuciami dziecka – zazwyczaj w dobrej wierze. Cel najczęściej jest taki sam – sprawić, żeby dziecko zaniechało zachowania, które wynika z przeżywania pewnych emocji. Problem polega na tym, że chcąc zmienić zachowanie dziecka, celujemy w jego odczuwanie, przyczyniając się do utraty przez nie poczucia własnej wartości.

Bywa też tak, że chcemy (również w dobrej wierze) oszczędzić dziecku nieprzyjemnych emocji. Zapominamy jednak, że każda z nich pełni jakąś funkcję, a akceptowanie różnorodnych emocji jest niezbędne do zachowania zdrowia psychicznego.  […]

Książka „Czy wszystko ze mną w porządku?” powstała, aby dać dzieciom konkretne narzędzie do dbania o siebie. Jeżeli, na przykład, nauczycielka powie przedszkolakowi, żeby się nie smucił, będzie on mógł pomyśleć: „Mam prawo się posmucić, smutek też jest czasem potrzebny”. Jeżeli ktoś wyśmieje wstyd dziecka będzie ono mogło sobie na ten wstyd dać przyzwolenie.

Dziecko, które wie, że to co czuje jest w porządku, ma szansę nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą, nie szukając na każdym kroku akceptacji otoczenia.

autorka Aleksandra Srokowska-Ziółkowska

Małe dzieci rzadko kiedy są od czegoś ekspertami.

Pomóżmy im uwierzyć, że są ekspertami od własnych uczuć.

"(...) Każdy człowiek, mały czy duży, ma prawo czuć. Czuć i mówić o tym, co czuje. Nasze emocje są nasze i tylko my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jeśli je zaakceptujemy, łatwiej nam będzie przyjąć trudne reakcje naszych dzieci. Bo tylko bezwarunkowa akceptacja może dać im fundament do zdrowego rozwoju. Jak to zrobić? O tym właśnie opowiada "Czy wszystko ze mną w porządku". Wyjaśnia dzieciom (i rodzicom), jak działają emocje i jak sobie z nimi radzić. W obrazowy sposób pokazuje ich złożoność i wyjątkowość. To ważna pozycja w biblioteczce świadomego rodzica. Polecam serdecznie!"

Anna Kario-Skoczylas, socjokożka, terapeutka, bezkarinagrod.pl

 

Autorka: Aleksandra Srokowska-Ziółkowska

Ilustratorka: Joanna Czarnecka ZOJKA

Przygotowanie do druku: Joanna Czarnecka ZOJKA 

Ilość stron: 88

Oprawa: twarda

Wiek: 3+

ISBN: 9788366650282

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie